Gyermekeket dolgoztattak Mocsán
Tegnap négy 14 éves és egy 13 éves gyermekkel végeztettek mezőgazdasági munkát Mocsa község külterületén, egy szőlőben. A gyermekmunka mellett 10 főt érintően más munkaügyi szabálytalanságokat is feltárt az OMMF Közép-dunántúli Munkaügyi Felügyelősége - áll a lapunknak eljuttatott közleményben.
- 2023.12.07IV. euChance KLUB Negyedik alkalommal és idén utoljára gyűlik össze az euChance Klub! Az izgalmas témák mellett értékeljük majd a Klub első évét is: sikerek és megoldásra váró feladatok számba vétele és a következő év tervezése.
Részletek
Jegyek
- 2023.12.31Készüljön fel a külföldön való jelenlétre a Global Mobility modullal! A külföldi üzleti jelenlét komoly versenyelőnyt kínál, ám egyúttal számos jogi kérdést is felvet. Ha a szervezet nincs tisztában a hatályos jogi háttérrel (pl. nemzetközi közjog, közösségi jog, társasági jog, munkajog, adójog, társadalombiztosítási jog, idegenrendészeti jog), akkor számos probléma, kockázati tényező merülhet fel. Az alap szintű modul tartalmazza a szükséges jogi szabályokat, folyamatábrákat (pl. Közvetlen befektetési lehetőségek, Tartózkodási, letelepedési és munkavállalási közjogi szabályok, Munkajogi szabályok, Adózási szabályok). A plusz szint egy online kurzussal egészül ki.
Részletek
Jegyek
- 2024.04.04Six Sigma Black Belt képzés 9 napos gyakorlatorientált, intenzív képzési program, amely készségszintre fejleszti a résztvevőket a 6 Sigma ismeretek elsajátításában, alapoktól a Green Belt ismereteken át magas szintű hatékonyságjavító projektek megvalósításáig.
Részletek
Jegyek
A mesterséges intelligencia (MI) a magyar gazdaság kitörési pontja lehet, a kormány ezért arra törekszik, hogy az ország digitalizációs... Teljes cikk
A miniszterelnök reményteljesnek tartja a jövő évet. Orbán Viktor pénteken, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában azt... Teljes cikk
- Nesze semmi: a garantált bérminimum emelésével szociális területen is lesz béremelés 3 hete
- Csődeljárás alatt a WeWork - nem működik a coworking? 3 hete
- Mennyi a minimális fizetés Ausztriában? 4 hete
- Nagyon kevés munkavállaló veszi igénybe a szülői szabadságot 4 hete
- Magyarországról külföldre dolgozni: hogyan lehetséges? 4 hete
- Meglepő adatok: Elkezdett csökkenni az Ausztriában dolgozó magyarok száma 1 hónapja
- Az EU Irányelvek Hatásának Megértése a Munka-Magánélet Egyensúlyára és Átlátható Munkakörülményekre: Útmutató magyar vállalkozások számára 1 hónapja
- Vissza az irodába? - Miért ragaszkodnak a vezetők még mindig a jelenléti munkavégzéshez? 1 hónapja
- Több fizetés az érzelmi munkáért - miért ne valósulhatna meg? 1 hónapja
- Milyen egy jó őszi bakancs? 2 hónapja
- A vendégmunkások nem jelentenek orvosságot mindenre - de van, amire igen 2 hónapja