Hiány van a magyar sofőrökből
Kevés a nemzetközi fuvarozásra alkalmas papírokkal bíró sofőr hazánkban - írja a Napi Gazdaság.
Ennek oka, hogy a nemzetközi engedélyek megszerzése nem olcsó, emellett egy vagy több idegen nyelv ismerete is szükséges a fuvarhoz, ami miatt sok sofőr nem akarja megszerezni a nemzetközi engedélyeket - olvasható a Napi Gazdaságban.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A toborzás az elmúlt évtizedben alapjaiban változott meg, egyre inkább a mesterséges intelligencia által vezérelve. Az MI eszközök felgyorsítják a... Teljes cikk
Az Egyesült Királyságban a vállalatok közel fele, mintegy 612 000 cég szembesült kiberbiztonsági támadással az elmúlt évben, hatalmas anyagi... Teljes cikk
Sokan úgy vélik, a kimerültséget pihenéssel lehet orvosolni, de a kiégés ennél jóval összetettebb probléma. A szabadság csupán ideiglenesen... Teljes cikk
- A víz az úr - a logisztikai szektort is érinti az árvízhelyzet 2 éve
- Több százezres jutalmat is kaphatnak az Uber új sofőrjei 2 éve
- Idén is megválasztják az év női logisztikusát 2 éve
- Egyre több az önvezető taxi Kínában, a sofőrök féltik a munkájukat 2 éve
- Több mint ezren szerezhetnek ingyen jogosítványt a sofőrhiány miatt 2 éve
- A teherautók és buszok vezetőinek harmada követett el szabálysértést 2 éve
- Sofőr állás 3 éve
- Rutinos sofőr nyerte meg idén a legjobb kamionos címét 3 éve
- Hamarosan kiderül, ki Magyarország legjobb kamionsofőrje 3 éve
- Leállt a 30 ezer embert foglalkoztató fuvarozó cég, mindenkit elküldenek 3 éve
- Mindenáron megvédi buszvezetőit a Volánbusz, ígérik 3 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?