Hibás adóbevallás miatt zárolták a fizetését
Miközben szigorúbb adóeljárások elé nézhetünk a jövőben, az adóhivatal munkatársai olyan "bakit" követtek el, hogy tévedésből zárolták egy személy fizetését - írja a Népszabadság. A túlkapás nem tipikus, de jelzés arra, hogy a hatóságnál is bőven akad hibalehetőség.
Zara László, az Adótanácsadók Egyesületének elnöke még nem találkozott hasonló történettel. Mint mondja, normál esetben az adózót behívják adategyeztetésre, vagy legalább kap egy határozatot arról, hogy a bevallása alapján tartozást állapítottak meg nála. Ezzel együtt Zara László úgy véli, ha ilyesmi egyszer is előfordul, az baj, mivel máskor is könnyen megeshet.
Népszabadság
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Egyedi miniszteri döntéssel a MÁV-csoport fegyveres, biztonsági feladatot ellátó munkavállalói is hathavi többletjuttatást kapnak, a fegyverpénz... Teljes cikk
Megújult az adónaptár, az újítás révén az adónaptár már automatikusan megjeleníti, és akár más naptáralkalmazásokba is betölti a fontos... Teljes cikk
A NAV adóellenőrei többek között az alkalmazottak bejelentését is vizsgálják majd. Teljes cikk
- Egy hónapig lehet még kérni az szja-bevallás tervezetének postázását 2 hónapja
- NAV: már elérhető az szja-bevallás webes kitöltő programja 3 hónapja
- Elhunyt Tarr Béla – egy rendkívüli alkotói pálya véget ért 3 hónapja
- Cafeteria 2026 4 hónapja
- Cafeteria kisokos 2026 4 hónapja
- HR kiégés: így teszi tönkre magát és a szervezetet is a HR-es 5 hónapja
- NAV: ezek a leggyakoribb hibák az szja-bevallásokban 6 hónapja
- Ekkora minimálbér-emelést lát reálisnak a VOSZ főtitkára 6 hónapja
- Krasznahorkai László kapja az irodalmi Nobel-díjat 6 hónapja
- Távozik a B+N Referencia Zrt.- HR-igazgatója 6 hónapja
- Így készítenék fel a gyerekeket a robotok világára – jöhet a kötelező MI-oktatás? 7 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?