Jól megfizetik a takarítónőket - Ausztriában

Tavaly 5,6 százalékkal emelkedett Ausztriában a háztartási kisegítőknek fizetett átlagos órabér - derül ki a Kreuzer Fischer & Partner számításából, amelyet a Világgazdaság közöl.

Az osztrák családok kilenc százaléka hív heti rendszerességgel takarítót, havonta egyszer közel a negyedük, és sokan vannak olyanok is, akik csak egy-egy szezonális nagytakarításra szerződtetnek külső segítséget. Összesen 1,9 millió családnál alkalmaznak takarítót, miközben kerti munkákra 437 ezer, gyermekfelügyeletre pedig 69 ezer háznál van igény.

Tavaly összesen 2,07 milliárd eurót fizettek ki az osztrákok az efféle kisegítő munkákért, a pénz 83 százalékát feketén.

Teljes státusú háztartási alkalmazottat csupán 3000 család engedhet meg magának. Háztartási szolgáltatások nyújtásával 580 ezren foglalkoznak Ausztriában, de túlnyomó többségük számára ez csak mellékkeresetet jelent. Mintegy 80 ezerre tehető azoknak a száma, akik kizárólag feketén fizetett szolgáltatói óradíjakból élnek.

Világgazdaság
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
A fiatal felnőttek közel fele ritkán vagy soha nem tesz félre pénzt arra az esetre, ha nem tudna dolgozni

A háztulajdonosok több mint fele azt állítja, hogy félretesz pénzt arra az esetre, ha hirtelen munka nélkül maradna, a bérlők közt alacsonyabb ez az arány. Teljes cikk

A dolgozók háromnegyede úgy érzi, nem használja ki a képességeit

Egy friss felmérésben a válaszadók nagy része egyetért abban, hogy vezetők vagy nem veszik észre, hogy nem kapnak lehetőséget teljes potenciáljuk... Teljes cikk