Keresettek a hegesztőtechnológusok - itt a képzés
A munkaerőpiacon keresett, nemzetközi hegesztőtechnológusokat képeznek a nyíregyházi főiskolán; az első 28 hallgató már sikeres záróvizsgát tett, míg az újabb tanfolyamra március 20-ig lehet jelentkezni - közölte Nagy Balázs, az oktatási intézmény sajtóreferense.
Nagy Balázs tájékoztatása szerint a kuriózumnak számító képzés áprilisban újabb kurzussal folytatódik a nyíregyházi főiskolán, s a műszaki és mezőgazdasági kar tanszékének tanfolyamára március 20-ig jelentkezhetnek az érdeklődők. A 360 órás tanfolyam péntek délutáni és szombat délelőtti elfoglaltságot jelent a hallgatóknak, akik igény szerint német szaknyelvi ismereteket is elsajátíthatnak a képzés során.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Magyarország első mesterséges intelligencia ipari tanszéke, az ELTE-Bosch Mesterséges Intelligencia Tanszék öt év után tovább bővül. Az ELTE és a... Teljes cikk
A Diákhitel2 és a Képzési Hitel továbbra is kamatmentesen igényelhetők. Teljes cikk
A kormány a köznevelés minőségének javítása érdekében 2023-ban bevezette a pedagógusok egyéni teljesítményértékelését (TÉR), amit a KRÉTA... Teljes cikk
- A 15–74 évesek munkanélküliségi rátájának alakulása az EU tagországaiban - grafikon 2 hete
- A 15–64 évesek foglalkoztatási rátája és annak változása vármegyénként - grafikon 2 hete
- A fontosabb hazai munkaerőpiaci jelzőszámok - infografika 2 hete
- Egyre kevesebb munkaórát teljesítenek az európai dolgozók 2 hete
- A 15–64 évesek foglalkoztatási rátájának negyedévenkénti alakulása nemek és korcsoportok szerint 2 hete
- Ezért nehéz a kkv-nak jó könyvelőt találni 2 hete
- Az álláskeresők szerint képzési hiány van, nem pedig készséghiány 4 hete
- A foglalkoztatási ráta a magyar vármegyékben - grafikon 4 hete
- A megváltozott munkaképességűek elhelyezkedésének elősegítése indul mentorálási program 4 hete
- Czomba Sándor: évente 30-40 ezer ember fog hiányozni a magyar munkaerőpiacról 1 hónapja
- Coach képzések: ezek az akkreditált üzleti coach képzők 1 hónapja