Két új felület segíti a pályaválasztás előtt állókat, és a frissdiplomásokat
Két újabb felület segíti a pályaválasztás előtt állók, a hallgatók és a frissdiplomások tájékozódását - közölte az Oktatási Hivatal (OH) a honlapján.
A két kutatás keretében 2010 óta gyűjtenek adatokat a hallgatók és végzettek képzési, munkaerőpiaci helyzetéről: a frissdiplomásprogram esetében a 2011-től 2018-ig terjedő időszak adatfelvételeinek eredményei, az aktív hallgatói kutatás modul esetében pedig a 2012-es, a 2014-es, a 2016-os és a 2018-as év adatfelvételeinek eredményei jelennek meg. Ezek a modulok nem tényadatok, hanem egy online, évente ismétlődő, kérdőíves megkeresésre adott válaszok összegzését tartalmazzák.
A frissdiplomásokkal kapcsolatban a felület segítségével tájékozódni lehet jelenlegi munkájuk státuszáról, megtudható, hogyan jutottak első munkájukhoz, milyen mértékben tudják hasznosítani munkájukban a képzés során szerzett tudást és képességeket, és mennyire elégedettek a jelenlegi munkájukkal. Kiderül továbbá, milyen arányban dolgoztak az abszolutóriumuk idején, s ha végzettség nélkül léptek ki a munkaerőpiacra, érezték-e a diploma hiányát.
A feldolgozott időszakban aktív hallgatókkal kapcsolatban olyan kérdésekre kaphatnak választ az érdeklődők, mint hogy dolgoztak-e tanulmányaik alatt, folytattak-e képzésükkel párhuzamosan egyéb tanulmányokat, tanultak-e külföldön vagy tervezik-e, hogy külföldön tanuljanak, s mi motiválta őket abban, hogy egy adott képzési területet válasszanak.
MTI
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a Hard HR A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Pályázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatás szerint az AI fokozott használata a kiválasztásban ahhoz vezethet, hogy a munkáltatók átsiklanak a kiváló pályázók felett. A... Teljes cikk
Egy civil kezdeményezés szerint július 8. a jövőben hivatalos nemzeti ünneppé, akár munkaszüneti nappá is válhatna a Rákóczi-szabadságharc... Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint az Egyesült Királyságban 6,1 millió olyan vezetői pozícióban lévő munkavállaló van, akik nincsenek felkészülve a... Teljes cikk
- Az AI a gazdagokat még gazdagabbá teszi? Megdöbbentő felmérés a munka jövőjéről 5 napja
- Miért fáradtabbak a nők 35 felett? A válasz nem az alváshiány 6 napja
- A mesterséges intelligencia szerepe a teljesítményalapú bérezésben 1 hete
- Toborzási rémálom fenyeget: csak a cégek negyede készült fel erre 1 hete
- Visszatérhetnek a külföldön dolgozó magyarok? 2 hete
- Homokra épült reformok és a lobbitevékenység csapdája – munkajog 2026 2 hete
- Szankcionálna munkáltatóként? Így tegye jogszerűen 2 hete
- Dolgozol vagy szépülsz? – a Z generáció új trendje felborítja az irodai szabályokat 3 hete
- Valami megváltozott: miért nem élvezzük már a munkát? 3 hete
- Minden nyolcadik magyar orvos külföldön dolgozik, és nem csak a pénz miatt 3 hete
- Tényleg a 72 órás munkahét a megoldás? Egy orosz milliárdos szerint igen 1 hónapja

Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?