Kevés a szakképzett munkaerő az agráriumban
Az agrárium területén a szakképzés és a gazdaság kapcsolatának erősítése, a keresletorientált szakképzés megvalósítása érdekében megállapodást kötött csütörtökön a szociális és munkaügyi tárca, valamint a Magyar Agrárkamara.
Szűcs Erika szociális és munkaügyi miniszter az aláírást követő sajtótájékoztatón külön is kiemelte, hogy a megállapodás fontos eleme a gyakorlati képzés minőségi színvonalának emelése, a gyakorlati képzés folyamatos ellenőrzése. Jelezte azt is, hogy a Magyar Agrárkamara mindebben nagy segítséget nyújthat a munkaügyi tárcának.
Csikai Miklós szerint a kamara számára fontos a szakképzés előtérbe állítása, mivel a mezőgazdaságban rendkívül alacsony, 20 százaléknál is kisebb a szakképzett munkaerő aránya. Az elnök közölte: az idén az együttműködési megállapodás nyomán a Magyar Agrárkamara mintegy 150 millió forintot kap a szaktárcától a megállapodásban vállalt kötelezettségek teljesítésére.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Idén is megkönnyíti a lakáskiadással és ingatlanértékesítéssel kapcsolatos jövedelmek bevallását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV)... Teljes cikk
A rövidített tanári mesterképzések iránt 2026-ban is erős az érdeklődés, több mint 13 ezer jelentkezést adtak be ezekre a szakokra. A jelentkezők... Teljes cikk
Számos helyszínen ellenőrzik az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk
- Állami karrierek újraírva: szakemberekkel épül a Tisza-kormány 7 napja
- "Távozzanak!" – vezetőcseréket sürgetett Magyar Péter győzelmi beszédében 1 hete
- Megszakad a szakszervezeti majális 135 éves hagyománya 1 hete
- Csak az orvosok lelkiismerete miatt működött az ellátás ebben a térségben 2 hete
- Kínai gigaberuházás Tatabányán: 43 milliárd forint, 800 új munkahely 1 hónapja
- Magyar Revolut: 12 kérdés, amire még nincs válasz 1 hónapja
- Hiába az AI-láz: a magyar vállalatok 77%-a még semmit nem lát a megtérülésből 2 hónapja
- Új vezérigazgató a a Magyar Suzuki Zrt. élén 2 hónapja
- Létrejött a bérmegállapodás a Magyar Postánál - Ennyivel nőnek a bérek 3 hónapja
- Luxuskarácsony az állami szektorban: 52 ezres ajándékcsomagot kaptak a dolgozók 4 hónapja
- Új munkaszüneti nap jöhet Magyarországon – karácsonyi bejelentés 4 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?