Kevesebbet megyünk el táppénzre
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatMegtakarítás várható az egészségbiztosítási alap táppénzkasszájában - mondta a Világgazdaságnak Bogdán Zsuzsanna. Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár főosztályvezetője szerint abban, hogy a 106 milliárd forintos kasszából nyolc hónap alatt csak 65 milliárd forint fogyott el, szerepet játszottak az úgynevezett felülvéleményező orvosok is, akik a betegek állományban tartásának jogosságát vizsgálják.
Szorongásos betegség: tíz hét táppénz után felülvizsgálat
Újabban előtérbe kerültek a különféle szorongásos betegségek, amelyeknél a keresőképtelenségi időt tíz hétben állapították meg az orvosok, ezt követően szükséges az addig folytatott terápia felülvéleményezése. Az ugyancsak gyakori lumbágónál a könnyű, közepes és nehéz munkát végzők táppénzes állományban tartását maximum 10, 21, illetve 49 napban állapították meg, ám itt is egyénileg döntenek a páciens sorsáról. Jogosulatlanul csupán néhány esetben vettek föl táppénzt a betegek - mondta Bogdán Zsuzsanna, hozzátéve: vannak olyan ellenőrizhetetlen kórképek - derék-, fejfájás -, amelyekkel elhúzhatják a betegek az állomány idejét.
- 2026.09.09Esemény címe az ajánlóban: Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

HR katasztrófa romkom jelmezben: a Munkahelyi románc