KKSZ: garantált reálkereset-növekedés a Volánnál
Garantált reálkereset-növekedést jelent a Volán-társaságok dolgozóinak a kétéves alágazati bérmegállapodás, amelyet hétfőn írtak alá - mondta Korcsolayné Kovács Krisztina, a Közúti Közlekedési Szakszervezet (KKSZ) elnöke az MTI-nek.
Korcsolayné Kovács Krisztina kiemelte: a garantált reálkereset-növekedés a Volán-társaságok esetében közeledést jelent a nemzetgazdasági átlaghoz. Megjegyezte: a Volán-társaságoknál az átlagkereset az elmúlt években mintegy 20 ezer forinttal elmaradt a nemzetgazdasági átlagtól, holott felelősségteljes közszolgálati tevékenységet végeznek. A KKSZ elnöke elmondta: a tárgyalásokon a munkáltatók hangsúlyozták, hogy a bérfejlesztés a munkahelyek megtartása mellett kerül kifizetésre.
Korcsolayné Kovács Krisztina utalt arra, hogy az alágazati bérmegállapodás alapján a tárgyalások helyben folytatódnak. A KKSZ tájékoztatása szerint a Volán-társaságokra vonatkozó bérmegállapodást a munkavállalók képviseletében a Közúti Közlekedési Szakszervezet és a Közlekedési Munkástanácsok Szövetsége, valamint a Közúti Közlekedési Vállalkozások Szövetsége mint munkáltatói szövetség írta alá.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Romániában a Bosch – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján. Az elbocsátásokat a Bosch... Teljes cikk
Az IKEA Magyarország idén is a szeretetteljes otthoni élet és a valódi feltöltődés fontosságát helyezi a karácsonyi időszak középpontjába. Ennek... Teljes cikk
- Bérvita a láthatáron: a munkaadók újratárgyalnák a minimálbér-emelést 3 hónapja
- Lassult az infláció az OECD-ben 4 hónapja
- "Ennek is örülni kell" - kiderült, mennyivel emelkedik a minimálbér 4 hónapja
- Nagy Márton jövőt épít, Varga Mihály inflációval küzd – kettős kép a magyar gazdaságról 4 hónapja
- Az átlag-, és a reálkeresetek alakulása Magyarországon - grafikon 4 hónapja
- Rákaptak a multik a vendégmunkásokra, így trükköznek 4 hónapja
- VOSZ: elkerülhetetlen a bérmegállapodás újratárgyalása 4 hónapja
- Helytállási pénzt kapnak a MÁV és a Volán dolgozói a vihar után 6 hónapja
- Lassult az éves infláció májusban az OECD-ben 6 hónapja
- Itt vannak a számok: ennyi a havi fizetése egy átlagmagyarnak 8 hónapja
- Nagy Márton 13 százalékos minimálbér-emelést jelentett be, szólt a nyugdíjakról is 9 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja