Külföldi munka
Magyarországról is nagyon sokan vállalnak munkát külföldön. Ezt az Európai Unión belül munkavállalási engedély nélkül megtehetik, akár alkalmazottként, akár vállalkozóként. Jelenleg 17 millió uniós polgár él vagy dolgozik külföldön.
A tartózkodás azonban legkésőbb három hónap elteltével be kell jelenteni, a helyi hatóságokat tájékoztatni kell arról, hogy a munkavállaló ott él és dolgozik.
A regisztrációs igazoláshoz a következő dokumentumokat kell bemutatnia:
- személyazonosító igazolvány vagy útlevél;
- munkáltatói igazolás vagy a munkavállaló felvételét megerősítő nyilatkozat a munkáltatótól;
- az önfoglalkoztatást igazoló okmány (ha önálló vállalkozóként dolgozik).
Ugyanakkor a munkavállaláshoz kapcsolódik, szintén az adott országban érvényesülő adófizetési kötelezettség, valamint az egészségügyi ellátásra való jogosultság.
Az Unióban történő munkavállalásról további információkat itt talál.
Illetve érdemes tájékozódni az EURES oldalain, amely az EU tagállamain kívül Svájc és az Európai Gazdasági Térség országainak foglalkoztatási szolgálatait fogja össze.
Az egyéb országokban történő munkavállalás lehetőségeiről érdemes az országok konzulátusain vagy megfelelő hivatalaik honlapján tájékozódni. A harmadik országban történő munkavállaláshoz általában munkavállalási engedélyre és ennek alapján kiállított munkavállalói vízumra van szükség.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egyre több jel utal arra, hogy megtorpant a munkaerőpiac Nyugat-Európában, különösen az iparban. Bár a foglalkoztatottság még magas, a háttérben... Teljes cikk
A PwC amerikai vezetése egyértelművé tette: a mesterséges intelligencia használata nem választás, hanem alapelvárás a dolgozók számára. Teljes cikk
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) országaiban átlagosan 5 százalék volt a munkanélküliség januárban, megegyezett a... Teljes cikk
- Mit várnak a fiatalok a diákmunkától 2026-ban? 4 hete
- Így alakul át a bérek világa 2026-ban - figyelmeztet a relokációs szakértő 4 hete
- LIWO Group néven folytatja tevékenységét a B+N Csoport 1 hónapja
- Miért számít a munkaruha a munkaerő megtartásában? – amit a HR gyakran alulértékel 2 hónapja
- Alulról a negyedik helyen áll a magyar minimálbér az EU-ban - mutatjuk a számokat 2 hónapja
- Brutális verseny az EU-s állásokért: 60 ezer jelentkező, alig 750 biztos munkahely 2 hónapja
- Így csökkenthető a fluktuáció: juttatások, amelyek valóban számítanak a munkaerő megtartásában 2 hónapja
- Értékteremtés a változó munkaerőpiacon – Z generációs szemlélet a HR-ben 2 hónapja
- Külföldi munkaerő Magyarországon: szervezeti tapasztalatok és tanulságok 2 hónapja
- Tűzoltás vagy stratégia? Így lehet kockázat a munkaerő-kölcsönzésből 3 hónapja
- Papíron máshol dolgoztak – 1 milliárdos csalás a bíróság előtt 3 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?