Lányokat tanít programozni a Skool
Karrier lehet a programozás a lányoknak is. A Skool 11 és 13 év közötti lányokat vár programozói táborába, a Google budapesti oktatóközpontjába, ahol újszerű megközelítésben ismerkedhetnek meg a programozás alapjaival, írja az edupress.
A techvállalat több mint egy tucat fiatal lányt lát majd vendégül táborában két hétre, ahol kifejezetten fiatalokra szabott, a hagyományostól eltérő, gyakorlat és élményalapú tananyaggal ismerkedhetnek majd meg. A feladat többek között a Vénusz Misszió kódnevű projekt megoldása lesz, amely egy bolygóközi expedíció lemodellezését foglalja magában. Ezen belül a lányoknak meg kell majd tervezniük az űrhajó röppályáját a Scratch program segítségével, de weboldalakat és robotokat is programoznak majd.
Koleszár Szilvi, a Skool egyik alapítója így nyilatkozott a táborról: „programjainkkal arra törekszünk, hogy megmutassuk a fiatal lányoknak, hogy miről szól a technológia, és hogy milyen jövőbeni karrierlehetőségek rejlenek számukra ebben az izgalmas világban”. Koleszár elmondása szerint legfőbb céljuk az, hogy a fiatalok a tanulást felfedező, örömteli tevékenységként, sikerélményként éljék meg.
edupress
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Sztojka Attila államtitkár szerint egy évtized alatt csaknem 47 százalékkal csökkent a legfeljebb nyolc általánost végzettek száma, és több mint... Teljes cikk
A magyar fiatalok külföldi ösztöndíj-lehetőségeinek bővüléséről, valamint a hazai kutatók számára folyamatosan szélesedő kutatói... Teljes cikk
Magyarországon közel 330 ezer hallgató (KSH) tanul felsőoktatásban, és a friss diplomások mintegy 90%-a (Education and Training Monitor 2025) rövid... Teljes cikk
- Meeting szoftverek: hogyan válasszunk? 10 hónapja
- A Google vezér szerint csak akkor lehet "áttörés", ha a dolgozók bejárnak az irodába 12 hónapja
- Google Ads kampány indítása – Útmutató a sikeres hirdetésekhez 12 hónapja
- A hirdetések is fontos részét képezik a marketingünknek 1 éve
- Karrierváltás: online marketingesek kaptak szakmai útmutatót 1 éve
- Nőtt a kisebb méretű foglalkoztatók aránya a programozói területen 2 éve
- Űrmérnök, szoftverinformatikus, kiberbiztonsági mérnök - Idáig jutottak a Skool első foglalkozásainak résztvevői 2 éve
- Linképítés Google-barát módon 2 éve
- Pölöskei Gáborné: harminc százalékkal nőtt a szakképzésbe jelentkezők száma 2 éve
- Google Ads és a hirdetői személyazonosság 2 éve
- Ne használd az open-to-work jelvényt, mert azzal kétségbeesettnek látszol! 2 éve

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig