Már 40 ledolgozott év után nyugdíjba lehet vonulni Szlovákiában, érkezik a szülői bónusz
A nyugdíjreform részeként januártól eltörölhetik a 64 évben megállapított nyugdíjplafont.
Eltörlik a 64 évben megállapított nyugdíjplafont Szlovákiában, már 40 ledolgozott év után nyugdíjba lehet vonulni - írja a Világgazdaság. Ha a parlament is nyugdíjreform tervezetet, akkor jövő januárban léphet életbe.
Az 1967-ben és még később születettek csak 64 éves koruk után mehetnek nyugdíjba, az új, mozgó korhatár az átlagéletkor növekedésének lesz függvénye. A reform részeként a munkavállalók 40 ledolgozott év után nyugdíjba vonulhatnak, ám ebben az esetben alacsonyabb nyugellátást kapnak. Minden egyes, a tényleges nyugdíjkorhatár előtti hónap 0,3 százalékkal csökkenti a nyugdíjat, tehát 1 év esetében ez 4 százalékkal kisebb nyugdíjat eredményez.
Milan Krajniak munkaügyi miniszter ragaszkodott a szülői bónusz bevezetéséhez. Ez eredetileg úgy állt volna össze, hogy minden, munkaviszonyban lévő gyerek két évvel korábbi bérének 5 százalékát átutalhatta volna szüleinek, 2,5 százalékot az apjának, 2,5 százalékot az anyjának. Így aki 1000 eurót keres havonta, 50 eurót utalhatott volna át a szüleinek. Az 5 százalékot végül 3 százalékra mérsékelték, 1,5-1,5 százalék járhat egy-egy szülőnek, és maximum a mindenkori országos átlagfizetés 1,2-szereséből számíthatják ki a szülői bónusz nagyságát. A bónuszból nem részesülhetnek azok a szülők, akiknek gyermekei külföldön dolgoznak.
Szlovákiában jelenleg 1,1 millió öregségi nyugdíjas él, átlagnyugdíjuk 513 euró.
VG
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatás az egészségügyben dolgozók közti bérszakadékot vizsgálta, valamint azt, hogy mennyire tartják fontosnak az amerikai munkavállalók... Teljes cikk
A vállalat nem közölte, hogy melyik területeket érinti e leépítés. Teljes cikk
Mintegy félmillió illegális bevándorló kaphat egyéves tartózkodási és munkavállalási engedélyt a spanyol kormány által kedden bejelentett... Teljes cikk
- Sokan nem tudják: így jár pénz nyugdíj előtt is 2 hete
- Hogyan időzíthető optimálisan a Nők40 igénylése 2026-ban? 3 hete
- Aggasztó adatok - Már a fiatalok sem hisznek a magyar nyugdíjban? 3 hete
- Sokan követik el ezt a hibát a 13. és 14. havi nyugdíjjal 3 hete
- Védett kor 2026-ban: kirúgható-e az, aki már közel a nyugdíjhoz? 4 hete
- Lesz idén prémium? Mikor jár és mikor perelhetünk érte? 1 hónapja
- Nyugdíj 2026: mi marad és mi változik? 2 hónapja
- Már csak alig több mint két hét maradt az akár 280 ezer forintos adójóváírás megszerzésére 2 hónapja
- Elfogadták jogszabályt: így vezetik be a 14. havi nyugdíjat 2 hónapja
- Valós emelés a nyugdíjaknál, duplázás a családi pótléknál – erre készülne a Tisza-kormány 2 hónapja
- 280 ezer forint ingyenpénzt is bezsebelhetünk, ha év végéig lépünk 2 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig