Már jövőre munkaszüneti nap lehet a nagypéntek
Már jövőre munkaszüneti nap lehet a nagypéntek, a törvényjavaslatot támogatja a kormány - mondta a benyújtók nevében Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere az MTI-nek.
Balog Zoltán közölte: nem kérték a jogszabály sürgős tárgyalását, mert úgy gondolták, "megfelelő súllyal" kell körüljárni a témát.
A javaslattal jövő februárban foglalkozik a parlament, így lehetővé válik, hogy a nagypéntek már 2017-ben munkaszüneti nap legyen. A kezdeményezést támogatja a kormány - írta az emberi erőforrások minisztere.
Hétfőn a Fidesz javaslatára egyebek mellett arról határoztak az Országgyűlésben, hogy nem tartják meg csütörtökön a nagypéntek munkaszüneti nappá nyilvánításáról szóló jogszabály vitáját.
MTI
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A héten megkezdte nyári ellenőrzéssorozatát a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), az országos akció során a revizorok egyebek mellett a turisták... Teljes cikk
A mesterséges intelligenciakutatásra specializált szuperszámítógépet adtak át kedden a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE). Palkovics László... Teljes cikk
A Google mesterséges intelligencián alapuló új keresési funkciói alapjaiban forgatják fel a digitális médiapiacot – és már most munkahelyek... Teljes cikk
- Lesz még egy munkaszüneti nap? Népszavazás jöhet december 24-ről 2 hónapja
- Közel két évtized után távozik az Eisberg ügyvezetője 2 hónapja
- Itt van május 1-je: mit is ünneplünk ma pontosan? 2 hónapja
- Vezetőváltás az N7 Holding élén 3 hónapja
- Kulcsemberek: kik is ők és hogyan tarthatóak meg? 3 hónapja
- Egyetért-e a Tisza Párt felvetésével, hogy legyen 200 ezer forint értékben nyugdíjas SZÉP-kártya? 3 hónapja
- Vita a munkaszüneti napok körül - legyen mindegyik vasárnap? 6 hónapja
- Nem kell pánikolni, de érdemes végiggondolni mi lenne, ha valaki elveszítené az állását 7 hónapja
- Ezek a pedagógusok 2+7 százalékkal magasabb illetményt kapnak 7 hónapja
- Új vezetők a FERLING-nél 7 hónapja
- Janza Ákos az Amerikai Kereskedelmi Kamara új elnöke 8 hónapja