Müller Cecília nem támogatta, így elmarad az Ünnepi Könyvhét is
Nem rendezik meg a tervezett formában a 91. Ünnepi Könyvhetet a budapesti Vörösmarty téren szeptember 17. és 20. között - közölte a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése (MKKE).
A MKKE összegzése felidézi, hogy nagy várakozás és készülődés előzte meg a szeptemberre tervezett könyvhetet annál is inkább, mert a pandémia miatt idén mind itthon, mind külföldön elmaradtak a szokásos könyves rendezvények, így az áprilisi Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál és a júniusi Ünnepi Könyvhét is. Utóbbit tartották volna meg a szokásos Vörösmarty téri helyszínen.
Mint írják, idén 176 kiadó, szervezet jelentkezett, ami rekord az Ünnepi Könyvhét történetében. Jelzi, hogy a könyvszakma a nehéz körülmények ellenére is teljesíti küldetését, a sokszínű kultúra, irodalom közvetítését az olvasóknak.
"Nem kerülheti el ugyanakkor a figyelmünket az a szomorú tény, hogy a kisebb, különösen az igényes rétegkönyveket akár több évtizede is megjelentető kiadói műhelyek termékei eltűnőben vannak vagy erősen megcsappant a mennyiségük. Hiányzik az a védőháló, ami segítségével szerte a világon kis és nagyobb nemzetek óvják ezt a fajta kincsüket" - írta az MKKE.
A szervezet a következő napokban elérhetővé teszi a kiadók által leadott könyvheti címlistát, valamint a Szép Magyar Könyv 2019 díjazottjait a www.unnepikonyvhet.hu oldalon és a könyvhét Facebook oldalán is.
A kiadók tervezett könyvbemutatói és programjai közül néhánnyal szeptember 17. és 20. között szintén a világhálón találkozhat majd a közönség - tájékoztatott az MKKE.
- 2023.03.30euChance KLUB Elindult az euChance program, melynek egyik kulcs eleme a networking lehetőséget biztosító euChance KLUB. Szeretettel meghívjuk a 2023-as év első eseményére. 2023. március 30. 9:00-11:00 Nem Adom Fel Kávézó 1086 Budapest, Magdolna utca 1.
Részletek
Jegyek
- 2023.04.28Vezetői Best Practice Fórum VEZETŐI ÉS SZERVEZETI KOMMUNIKÁCIÓ, MOTIVÁCIÓ A fórum célja a vezetői legjobb gyakorlatok megosztása
Részletek
Jegyek
- 2023.05.10Foglalkoztatás 3.0 Nyissunk együtt a munkaerőpiac új lehetőségei felé! Hogyan lehet sikeres a 3. országból történő toborzás? Milyen munkaerőpiaci problémákat orvosolhatunk vele? Mekkora erőforrást és pénzt igényel a folyamat? Hogyan érdemes belevágni? A HR Portal és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) által közösen szervezett Foglalkoztatás 3.0 konferenciának fókuszában az Mt. 2022, év végi EU-s jogharmonizációja, valamint a 3. országbeli munkavállalók foglalkoztatása áll.
Részletek
Jegyek
- 2023.05.18Lean Konferencia Lean és digitális transzformáció Lean, energiahatékonyság, folyamatfejlesztés.
Részletek
Jegyek
Az Orvosi Kamara elnöke szerint az orvosokat, akik nem írják alá az új ügyeleti szerződést 5 millió forintig terjedő büntetéssel és a praxisjog... Teljes cikk
A társaság munkavállalóinak száma 780-ról 612-re csökken. Teljes cikk
2024 végére eléri az 5 ezret azon magyarok száma, akik legalább egymilliárd forint felett rendelkeznek, a magyar dollármilliárdosok száma pedig... Teljes cikk
- A munkaviszony kiszámíthatósága és munka-magánélet egyensúlya fókuszban - így fog változni a Munka törvénykönyve 6 hónapja
- Óriási problémákat okoz a munkaerőpiacon a poszt-Covid 7 hónapja
- Áttörést hozott a Covid a cégek IT-fejlesztésében 8 hónapja
- USA: Járvány előtti szintre ért vissza a foglalkoztatottság 8 hónapja
- Ők szenvedték meg legjobban a koronavírus-járványt a munkaerőpiacon 9 hónapja
- Rekordalacsony a munkanélküliség az OECD-országokban 9 hónapja
- Gondot okozhatnak a lejárt okmányok a tömegközlekedésben is 10 hónapja
- Nem csökkent a sofőrhiány, egyre messzebbről kell dolgozókat keresni 10 hónapja
- Fizetett szabadságot ad vészhelyzetben a dolgozóinak egy brit cég 10 hónapja
- Hárommillió alá csökkent a munkanélküliek száma Spanyolországban 10 hónapja
- A Budapest Környéki Törvényszéken 21 százalékkal csökkent az ügyhátralék 11 hónapja