Nem adják el az MKB Bankot?
A Bayerische Landesbank nem tervezi értékesíteni magyarországi leánybankját, az MKB Bankot. Bár az anyavállalat első félévben újra nyereséget tudott realizálni, a menedzsment várakozásai szerint a romló hitelállomány miatt az évet így is veszteséggel zárhatja, amelyért a magyar leány is felelős - olvasható a Napi Gazdaságban.
Az MKB Bank anyavállalata, a Bayerische Landesbank az idei első félévben újra nyereséget tudott realizálni, ám a menedzsment várakozásai szerint a romló hitelállomány miatt az évet így is veszteséggel zárhatja.
A BayernLB korábban többször tett utalást arra, hogy megválna magyarországi leányvállalatától, hogy az ebből származó bevételekből veszteségeit mérsékelje. A Bayerische Landesbank vezérigazgatója a pénzintézet első félévi eredményének közlésével párhuzamosan arról beszélt, hogy a bank év végi várható veszteségéért épp a magyar leány és a Hypo Alpe-Adria lehet a felelős.
A BayernLB korábban 10 milliárd eurós tőketámogatást, közel 5 milliárd eurós eszközkockázati garanciát kapott a bajor tartományi kormányzattól, amely cserébe 94 százalékos tulajdonrészt szerzett a pénzintézetben, egyúttal komoly átalakításokra kötelezte a vezetést. Eszerint a banknak 2013-ig meg kell válnia munkaerő-állomány 29 százalékától, ám a célszámok elérése érdekében többek között az osztrák Hypo Alpe-Adria és a magyar MKB Bank leányvállalatait is eladhatja. A két pénzintézet piacképessé tétele már megkezdődött - nyilatkozták a BayernLB-nél.
Portfolio/Napi Gazdaság
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A Magyar Nemzeti Bank új vezetése úgy döntött, bezárja a jegybank Balatonakarattyán lévő Oktatási- és Konferenciaközpontját, ez 60 ember... Teljes cikk
Félidejéhez érkezett BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) új gyártócsarnokának hatvanmilliárd forintos beruházásban zajló építése, amellyel a... Teljes cikk
A debreceni déli ipari övezetben elkészült a kis-és középvállalkozások parkja (kkv-park) első üteme, amelyet kétmilliárd forint kormányzati... Teljes cikk
- Több mint 250 munkavállalójától válik meg az MNB 1 hónapja
- Mennyit lehet keresni a banki és biztosítási szektorban? Mutatjuk az összegeket. 1 hónapja
- Új vezérigazgató veszi át Csányi Sándor helyét az OTP Bank vezetésében 2 hónapja
- Ekkora fizetés kell a munkáshitelhez 3 hónapja
- Generációkra szabott megoldások: egymás után harmadszor lett Top Employer az MBH Bank 3 hónapja
- Kihívást okoz a bankoknak a munkáshitel 4 hónapja
- IT tehetségeket díjazott a pénzintézet 4 hónapja
- Nem kertelt a vezérigazgató: akinek az irodai munka nem tetszik, mehet amerre akar 5 hónapja
- A Revolut magyar vezetőjét igazolta le az MBH Bank 5 hónapja
- Folyósították az első munkáshitelt 6 hónapja
- Már hat banknál fel lehet venni a munkáshitelt - ezt kínálják a pénzintézetek 6 hónapja