Nyilvántartásba kerülnek a kormánytisztviselők munkaügyi adatai
Hatezer kormánytisztviselő valamennyi munkaügyi adata központi nyilvántartásba kerül. December 15-től próbaüzemben működik a Kormányzati Személyügyi Szolgáltató Rendszer (KSZSZR), januártól pedig már élesben üzemel - értesült a Népszava.
Az Origo internetes oldal beszámolója szerint egyetlen gombnyomással lekérhető lesz például, hogy kormányzati szinten hány munkavállaló éri el egy adott időpontban a nyugdíjkorhatárt, mennyi prémiumot osztottak egy-egy időszakban vagy mennyit költöttek a dolgozók béren kívüli juttatására.
Népszava
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A szakszervezet szerint a szervezet „vízfejűvé” vált. Teljes cikk
A nő ellen bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett vesztegetés elfogadásának bűntette miatt emeltek vádat. Teljes cikk
A Magyar Orvosi Kamara felmérése szerint egyre több magyar orvos vállal munkát külföldön, és a kivándorlás mögött már nemcsak anyagi okok... Teljes cikk
- Bértranszparencia másképp 6 hónapja
- Döntött a bíróság: Jogilag mindegy, hogy a tanár tiltakozik vagy részegen otthon marad – kirúgható 11 hónapja
- Ezeket a munkajogi hibákat nem engedheted meg magadnak! 12 hónapja
- 14 milliós kártérítést kapott a dolgozó, akit Darth Vaderhez hasonlítottak a munkahelyén 12 hónapja
- 75 ember indult el úgy reggel munkába, hogy már soha nem tért haza 12 hónapja
- NAV-újdonság a munkáltatóknak: 20 nyomtatványt vált majd ki az új rendszer 13 hónapja
- Súlyos hiányosságokkal küzd a munkabiztonság Magyarországon? 13 hónapja
- Megszűnik a TB-kiskönyv - mi lesz helyette? 1 éve
- Mennyi időn belül kell megkapnom a munkaügyi papírjaimat? 1 éve
- Egyedülálló munkaügyi reform: csökkentenék a heti 40 órás munkaidőt a spanyolok 1 éve
- Újabb szolgáltatással bővül a munkavédelmi adatbázis 1 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?