Nyugdíj: itt az újabb áldozat
Úgy tűnik újabb szereplő tűnik el a nyugdíjpénztári piacról: a K&H Önkéntes Nyugdíjpénztár közgyűlése döntött arról, hogy az intézmény beolvad a Generali Önkéntes Nyugdíjpénztárba.
A jelenlegi pénztártagok vagyona abban az esetben, ha másként nem nyilatkoznak a Generalihoz kerül át. A tapasztalat az, hogy ilyen esetben a tagok döntő hányada (több mint 90 százaléka) nem választ másik intézményt.
A magánnyugdíjpénztárak államosításával, illetve a jövedelmi viszonyok erőteljes romlásával egyébként a pénztári piac egésze igen nehéz helyzetbe került: a taglétszám fogy, a piaci szereplők többsége veszteségesen működik.
Az önkéntes nyugdíjpénztárak taglétszáma a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének időszaki jelentése szerint második negyedévben 11 424 fővel csökkent (-0,9%). A szolgáltatásban részesültek és a kilépők együttes száma az első félévben 5 százalékkal maradt el az előző év azonos időszakára jellemzőtől, míg az új belépők száma 45 százalékkal volt alacsonyabb az egy évvel korábbihoz képest. Az önkéntes nyugdíjpénztárak működési célú bevételei a második negyedévben 8,1%-kal elmaradtak a megelőző negyedévhez képest, miközben a működési költségek és ráfordítások szintje változatlan volt. Ezért az önkéntes nyugdíjpénztárak működési vesztesége félévkor növekedést mutatott az első negyedévhez viszonyítva.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A NAV több vármegyében is ellenőrzi a strandokat. Többek között az alkalmazottak bejelentését is vizsgálják majd. Teljes cikk
Dupla béremelést kapnak a kormánytisztviselők: szeptembertől és januártól összesen 30 százalékkal nőhet a fizetésük – jelentette be Navracsics... Teljes cikk
A Nemzetgazdasági Minisztériumtól (NGM) hamarosan a kormány elé kerülhet Magyarország megújított Mesterséges Intelligencia Stratégiája - mondta a... Teljes cikk
- 55 évesen nyugdíj? A kormány a nehéz fizikai munkát végzőknek kedvezne 1 hete
- Ezekben az európai országokban a legnagyobb a nyugdíjas szegénység 2 hete
- Olyan munkahelyet hozunk létre, ahol mi is szívesen dolgoznánk - fókuszban a munkavállalói jóllét 3 hete
- Meghosszabbított határidő: még pályázhatnak a felelős kkv-k 15 milliós támogatásra 3 hete
- Akik nyugdíj mellett is dolgoznak: brutális különbségek az EU-ban 3 hete
- Miért a nyugdíjasokon spórol a kormány? 3 hete
- Csökkentheti-e a segély, a gyed vagy a gyes a nyugdíjat? Itt a válasz 3 hete
- 800 ezer magyar nyugdíjas a létminimum alatt él 4 hete
- Az öregségi nyugdíjban részesülők teljes ellátásának átlag- és mediánösszege - grafikon 1 hónapja
- Felszólították a németeket: dolgozzanak többet és hatékonyabban 1 hónapja
- Csökken a népesség, nő a nyomás - sokan későn kezdenek el a nyugdíjra félretenni 1 hónapja