kapubanner for mobile
Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 14 éve

Orbán: Élet-halál kérdés a munkanélküliség csökkentése

A magyar miniszterelnök a Világgazdasági Fórum bécsi regionális tanácskozásán hangsúlyozta: tíz év alatt legkevesebb tíz százalékkal kell növelni Magyarországon a foglalkoztatási rátát.

"A munkanélküliség csökkentése Magyarország számára élet-halál kérdése" - fogalmazott. A cél eléréséhez nem elég csupán a munkaerőpiac reformja, hanem a gazdaság átstrukturálására van szükség, s a kormány erre törekszik - tette hozzá. Jóléti állam és jóléti társadalom helyett munka alapú társadalomra és gazdaságra van szükség - jelentette ki Orbán Viktor a bécsi fórumon.

A kétnapos nemzetközi fórumon több mint ötszázan vesznek részt, köztük tizenhárom ország állam-, illetve kormányfője, gazdasági vezetők, civil szervezetek és a tudományos élet képviselői. A konferencia alkalmával a magyar kormányfő kétoldalú találkozót tartott Werner Faymann osztrák kancellárral és Michael Spindelegger osztrák alkancellárral, az Osztrák Néppárt (ÖVP) elnökével. Az alkancellárral folytatott megbeszélésen megállapították, hogy felgyorsultak a nyugat-balkáni régió számára az európai perspektívát jelentő folyamatok - közölte magyar újságírókkal Szijjártó Péter szóvivő. Kitérteka Duna-stratégiára is. Ezzel kapcsolatban megállapították: nagyon fontos a stratégiát konkrét fejlesztési tervekkel és a szükséges finanszírozással társítani. A miniszterelnök arra is kitért, hogy Magyarország továbbra is érdekelt abban, hogy Európában adóverseny legyen. Az alacsony adók révén elérhető előny a magyar gazdasági növekedés egyik nagyon fontos eszköze lesz a következő években - fejtette ki Szijjártó Péter.

A Werner Faymannal tartott, négyszemközti megbeszélésen a két kormányfő rögzítette, hogy a két ország kapcsolatai a hagyományoknak megfelelően kiválóak, a politika, a gazdaság és a szellemi élet területén egyaránt - mondta el Szijjártó Péter. Orbán Viktor az európai unió soros elnökségének képviselőjeként arról tájékoztatta Werner Faymannt: jó esély van arra, hogy olyan kompromisszumokat sikerül találni az Európai Tanács és az Európai Parlament között, amelyek lehetővé teszik az európai gazdasági kormányzáshoz vezető, hat pontból álló jogszabálycsomag mielőbbi elfogadását.

Horvátország európai uniós csatlakozását mindkét kormányfő kiemelten fontosnak tartja, s egyaránt időszerűnek tartják a tárgyalások lezárását. Ausztria és Magyarország is hagyományosan felelősséget érez a tőle délre fekvő régió stabilitásáért. Úgy látják, hogy ezt a stabilitást most leginkább az szolgálhatja, ha az európai perspektívát minél közelebb hozzák ezekhez az országokhoz - mondta a szóvivő.

Orbán Viktor udvariassági látogatást tett Heinz Fischer államfőnél és megbeszélést folytatott Tigran Szargszján örmény kormányfővel is.

Az osztrák államfő úgy vélekedett, hogy Magyarországnak nehéz elnökségi fél éve volt - mondta Szijjártó Péter. Orbán Viktor a találkozón többek között kiemelte az uniós roma stratégia elfogadását. Kijelentette, a stratégia tartalommal való megtöltése a tagállamok feladata lesz, ugyanakkor közös európai ügy is. Kitért arra is, hogy a romák helyzetének javítása olyan kérdés, amelynek nem csak emberi jogi, hanem gazdasági, munkaügyi, szociális vonatkozásában is kezelni kell. A kormányfő és az osztrák elnök egyetértett abban, hogy az úgynevezett nyugat-balkáni térség európai integrációját továbbra is támogatni kell, a horvát csatlakozást követően is.

Az örmény kormányfővel tartott kétoldalú találkozó fő kérdésköre a magyar elnökség egy másik kiemelt témája, az európai unió keleti partnersége volt - mondta el a a magyar miniszterelnök szóvivője. Magyarország támogatja azt az elképzelést, hogy a keleti partnerség keretén belül jobban országokra szabott legyen az együttműködés a partnerállamokkal. Ezt korábban több, a partnerségben részt vevő ország is felvetette Orbán Viktornak. Az örmény miniszterelnök meghívta magyar kollégáját jereváni hivatalos látogatásra.

  • 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Vállalkozásokat tehetnek tönkre a kibertámadások

A zsarolóvírus-támadások nemcsak technikai fennakadásokkal vagy átmeneti anyagi veszteségekkel járhatnak, egy vállalkozás bukását is jelenthetik:... Teljes cikk

Erre használják a magyar vállalatok az AI-t

A vállalati felhasználók többsége elégedett a mesterséges intelligenciával, bevezetését megtérülő befektetésnek tartja, az előnyök közül... Teljes cikk

Ezek a cégek nyerték Az Év Családbarát Vállalata díjat

Hat kategóriában adták át az elismeréseket. A mostani nyertesekkel együtt 68 hazai cég viselheti a Családbarát Vállalat címet. Teljes cikk