Orvosok sztrájkolnak Franciaországban
Határozatlan idejű sztrájkba kezdtek Franciaországban hétfőn a magánklinikákon dolgozó sebészek és az állami kórházakban dolgozó rezidensek, miközben mintegy harminc orvos-szakszervezet szervez a következő napokban tüntetéseket a kormány egészségügyi politikája ellen.
A Magánkórházak Szövetsége (FHP) szerint az 1100 franciaországi magánkórház és -klinika hetven százaléka érintett valamilyen szinten a munkabeszüntetésben: a műtéteket elhalasztották, a sürgős beavatkozást igénylő betegeket pedig az állami kórházakba irányították. A 37 párizsi állami kórház vezetősége azt közölte, hogy a műtéti beavatkozásokat náluk is elhalasztották hétfőn, de a sürgős eseteket mindenhol el tudták látni.
A kórházi rezidensek országos szakszervezetének (ISNH) felhívására eközben hétfő délután mintegy 4 ezer rezidens tüntetett az egészségügyi minisztérium épülete előtt. Ők a jelenlegi munkakörülményeik ellen és a kormány állítólagos "röghöz kötési" javaslata ellen tiltakoznak. A francia Orvosok Rendjének Nemzeti Tanácsa (CNOM) azt javasolja, hogy a végzős orvostanhallgatók szakképesítésük megszerzése után legalább öt évig kötelezően abban a régióban gyakorolják a hivatásukat, ahol a tanulmányaikat végezték.
A kórházi műtétek specialistáinak legjelentősebb szakszervezete, a Bloc, valamint húsz másik orvos-szervezet felhívására a magánsebészek szerdára szerveznek tiltakozó megmozdulást Párizsban.
Marisol Touraine egészségügyi miniszter arra hívta fel a figyelmet, hogy a sebészek honoráriumát korlátozó szerződést a három legjelentősebb szakszervezet már aláírta, ugyanakkor jelezte: "az ajtó még mindig nyitva áll". Szerinte jó megállapodás született, mert a betegeknek kevesebbet kell majd fizetniük, a sebészi beavatkozások egy részéért pedig a társadalombiztosítás többet fog fizetni az orvosoknak. A miniszter szerint a betegeknek nem kell nyugtalankodniuk, a kórházak nem fognak leállni a sztrájk idején sem.
Julien Langlet, a rezidens-szakszervezet vezetője szerint az ő megmozdulásuk "legalább egy hétig-tíz napig fog tartani". A miniszter azt is megerősítette, hogy a kormánynak nem áll szándékában a pályakezdők röghöz kötése. Szerinte a lapok "megalapozatlan pletykákról" cikkeznek ez ügyben. Kijelentette: "megismétlem, itt és most, egyértelműen, hogy a kormány soha nem tervezte és nem tervezi az orvosok szabad elhelyezkedésének korlátozását".
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A rendszert az Egyesült Államokban és Kanadában vezetik be. Teljes cikk
Csak a 25 év alattiak jelentettek csökkenést az elégedettségben, ami arra utal, hogy személyre szabottabb stratégiákra van szükség a karrierjük... Teljes cikk
A friss kimutatás a nyugati szomszédunkban az idén egész évre 7 ezer csődkérelemmel számol. Teljes cikk
- Az ápoló is írhat majd receptet? – bővül a szakdolgozók hatásköre 1 hónapja
- Hálapénz-útmutató: milyen ajándékot fogadhat el az orvos? 1 hónapja
- "Miért kell a dolgozókat kínai módszerrel kamerákkal megfigyelni?" 2 hónapja
- Új orvosként a pályán: kihívások, elvárások, lehetőségek 3 hónapja
- A HR is alapvető reformra szorul az egészségügyben: itt vannak a javaslatok 4 hónapja
- Miért negyedakkora a nyugdíjemelés, mint a nyugdíjasokat érintő infláció? 4 hónapja
- Lesújtó eredmények a magyar egészségügy és oktatás helyzetéről 4 hónapja
- Kiegészítő nyugdíjak, kata-adózás, bérrendezés - ezeket az ígéreteket tette Magyar Péter 5 hónapja
- Női szempontok férfiszemmel 5 hónapja
- Munkaerőhiány miatt több vidéki nagyvárosban megszűnnek bizonyos egészségügyi ellátások 6 hónapja
- Nagy a baj - Óriási az orvoshiány a fővárosban és Pest megyében 6 hónapja