Öt nyelven beszél az új finn vezető
Taira-Julia Lammit nevezték ki az ABB Kft. ügyvezető igazgatójává a közelmúltban. A portálunknak eljuttatott anyagból kiderül, hogy az új vezető Finnországból származik és öt nyelven beszél.
A közleményben azt írják, Taira-Julia Lammi 1997 óta dolgozik az ABB-nél. Ez idő alatt számos felső vezetői pozíciót töltött be a minőségirányítás, az üzletvitel-fejlesztés, valamint az ellátási lánc- és projektmenedzsment területén.
Szakmai pályafutása főbb mérföldkövei: minőségügyi menedzserként az ABB egyik üzleti egységénél betekintést nyert a főbb részlegek tevékenységébe, és megismerhette a termékeket, a folyamatokat, a vevőket és a beszállítókat is.
Ezt követően projektmenedzserként és projektfelelősként dolgozott, majd egy K+F csoportot vezetett, mely feladatkörben mérnökként jelentős gyakorlati tapasztalatot szerezhetett az ABB termékeivel kapcsolatban.
Pályafutása legeredményesebb időszakának azt a hét évet tekinti, amely során csoportvezetői minőségében a belső tanácsadó csoport szerepét betöltő “Internal Consulting Group” munkájában vett részt Finnországban és a Cseh Köztársaságban.
Elődjéhez hasonlóan Taira-Julia Lammi is Finnországból származik. MSc diplomáját a finnországi Tamperei Műszaki Egyetem mérnöki szakán szerezte. A finn mellett angolul, spanyolul, svédül és németül is beszél.
Szabadidejében szeret síelni, koncertekre és színházba jár - ha lehetősége nyílik rá - golfozik, Zumba- és fitneszórákat vesz, szeret utazni. Férjezett, két gyermek édesanyja - zárul a sajtóanyag.
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
2026 januárjától Pataki Márton tölti be a JTI Hungary Zrt. Country Manager pozícióját. Elődje, Olexander Farkosh négy magyarországi év után a JTI... Teljes cikk
Jakub Stanislavot nevezte ki a közép-kelet-európai szállodai üzletágának vezetőjévé 2026 januártól a világ legnagyobb kereskedelmi... Teljes cikk
Magyarországról indult, majd a világ egyik legnagyobb globális vállalatának felsővezetőjeként 85 országban irányított üzleti működést, 45 ezer... Teljes cikk
- Magyar HR igazgatója van szeptembertől az Európai Űrügynökségnek (ESA) 5 hónapja
- 10 új igazgató a PwC Magyarország vezetői között 6 hónapja
- Új HR igazgató a Work Force-nál 6 hónapja
- Új operatív igazgató a Work Force élén 7 hónapja
- Íme a hat legnagyobb ügyvezetői kihívás: a munkaerő az élen 10 hónapja
- Tíz új igazgatói kinevezéssel indítja azt őszt a PwC Magyarország 1 éve
- Új HR és Brand igazgató az idén 20 éves euJobs HR-Groupnál 2 éve
- Szeptembertől a tanárok és az igazgatók is kapnak értékelést az alapján, hogy milyen munkát végeztek 2 éve
- Márkus Gergely a Mastercard új magyarországi és szlovéniai igazgatója 2 éve
- Bele lehet szeretni ebbe a hivatásba: interjú Szalavics Mariann NAV-elnökhelyettessel 2 éve
- Új HR vezető a MOL Magyarországnál 2 éve

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig