Ötezer idegenvezető veszítheti el végleg a munkáját az országban
A szállodák alkalmazottai és az idegenvezetők is nehéz helyzetbe kerültek a beutazási korlátozások miatt.
„Ugyanaz a helyzet áll elő, amely áprilisban egyszer már kialakult. Budapest 90 százalékban külföldi turistákra épül, és most újra be kell zárnunk, kormányzati segítség nélkül pedig nem fogjuk tudni megtartani a személyzet nagy részét” - tette hozzá Flesch Tamás. Mint mondta, július-augusztusban a szállodáknak sikerült valamennyit behozniuk a veszteségeikből, de így sem érte el egyik sem a nulla szintet sem.
Az idegenvezetők sincsenek jobb helyzetben, ötezren veszíthetik el állásukat a beutazási korlátozások miatt. A Magyarországi Idegenvezetők Szövetségének elnöke, Caesar Éva elmondta: a főként katás egyéni vállalkozóként dolgozó idegenvezetők nem kaptak járulékfizetési kedvezményt az államtól, és nagy részük vagy munkanélküli vagy más munka után nézett. Sokan megtartják egyéni vállalkozásukat, és nyelvtanítással próbálnak pénzt szerezni.
Az érintettek március óta próbálnak segítséget kérni, megkeresték a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamarát, a Magyar Turisztikai Ügynökséget, a Pénzügyminisztériumot, a NAV-ot, és írtak levelet Orbán Viktor miniszterelnöknek is.
InfoStart
fotó: pixabay
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Az EVE Power Hungary Kft. január végén toborzási kampányt indít Debrecenben és a környező településeken: mintegy 400 új munkavállaló, elsősorban... Teljes cikk
A 2025-re vonatkozó bevallások tervezetét idén is elkészíti a NAV, de akik maguk töltenék ki a dokumentumot, már hozzáférhetnek az szja-bevallás... Teljes cikk
Az adóhatóság munkatársai január második felében is ellenőriznek, többek között az alkalmazottak bejelentését vizsgálják majd. Teljes cikk
- SZÉP-kártya 2025: új rekordok, erősödő belföldi turizmus 6 hónapja
- Van olyan település a Balatonon, ahol a szezonális munkaerő 60-70 százalékát adják a diákmunkások 7 hónapja
- Új szállodai vezérigazgató a balatoni hotel élén 11 hónapja
- NGM: díjmentes marad a szálláshely-minősítés 12 hónapja
- Gyakornokból lett szállodaigazgató - Hegedüs Hajnalka, a Hilton Budapest első női igazgatója 13 hónapja
- A Szallas.hu elárulta, mennyire népszerű a SZÉP-kártya 1 éve
- Airbnb-korlátozás, digitális Szép-kártya, szervizdíj-szabályozás - így lendítené fel a turizmust a kormány 1 éve
- Budapest bekerült a legjobb európai diákvárosok közé 1 éve
- Milliós támogatást igényelhetnek a szórakozóhelyek és vendéglátó üzletek 1 éve
- Soha ennyien nem nyaraltak Magyarországon, mint idén 1 éve
- Továbbra is a SZÉP-kártya a belföldi turizmus motorja 2 éve

A tudás törvényei: a megértés kulcsa