Ötödannyi bérért dolgozik a magyar munkás, mint német kollégája
A Mercedes magyarországi összeszerelő üzemének alkalmazottai ötödannyi bérért dolgoznak, mint német kollégáik, ami több mint 1800 euróval teszi olcsóbbá a Kecskeméten gyártott autókat a németországinál - írja a Napi Gazdaság.
Ez segíthet a Mercedesnek abban, hogy növelje profitrátáját. A Daimer személyautó-gyártó divíziója a 2011-es kilenc százalékról 2013-ra tíz százalékra akarja javítani ezt a mutatóját.
Napi Gazdaság
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Az alapellátás működése kritikus ponthoz érkezett Magyarországon, egy friss szakmai tanulmány szerint már rövid távon is fennakadások fenyegetik a... Teljes cikk
Megjelent a KPMG Global Tech Reportja, amelyben 27 országból, 2500 technológiai vezetőt – többek között a Google, az Open AI és a Microsoft 365... Teljes cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) minden eddiginél szélesebb körű támogatást kínál a személyi jövedelemadó bevalláshoz; közérthető... Teljes cikk
- Nemet mondás a munkahelyen: egyéni döntés vagy szervezeti kérdés? 3 hete
- A kecskeméti Mercedes-gyár munkavállalóinak száma elérte az ötezret 4 hete
- Bruttó 500 ezer forint a kecskeméti Mercedes-dolgozók jutalma 1 hónapja
- Új vezérigazgató a a Magyar Suzuki Zrt. élén 1 hónapja
- Létrejött a bérmegállapodás a Magyar Postánál - Ennyivel nőnek a bérek 2 hónapja
- Vezetőváltás a kecskeméti Mercedes élén 3 hónapja
- Luxuskarácsony az állami szektorban: 52 ezres ajándékcsomagot kaptak a dolgozók 3 hónapja
- A kiskorú gyermek puszta létezése nem indok – elbukta a MÁV a home office-pert 3 hónapja
- Munkaszüneti nap kifizetése pihenőnap esetén kötelező? 3 hónapja
- Új munkaszüneti nap jöhet Magyarországon – karácsonyi bejelentés 3 hónapja
- Megalakult a Magyar Mesterséges Intelligencia Tanács 4 hónapja


Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben