kapubanner for mobile
Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 12 éve

PSZ: kaphassanak a pedagógusok béren kívüli juttatást!

A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) levélben fordult Balog Zoltánhoz, az emberi erőforrások miniszteréhez a pedagógusok béren kívüli juttatása ügyében.

Galló Istvánné, a PSZ elnöke az MTI-hez pénteken eljuttatott levélben utalt arra, hogy a kormány a következő ülésén hoz végleges döntést ez ügyben.

Azt írta: a PSZ képviseletében arra kéri a tárca vezetőjét, hogy a kormány támogasson egy olyan megoldást, amely lehetővé tenné a Klebelsberg Intézményfenntartó Központnak, hogy a munkáltatói jogok gyakorlása keretében béren kívüli juttatást adjon mindazoknak a pedagógusoknak, akik a korábban, még az önkormányzatok által megkötött kollektív szerződések rendelkezései alapján nem részesülnének ilyen juttatásban.

Az érdekvédő úgy fogalmazott: álláspontja szerint a kormánynak tisztában kell lennie azzal, milyen többletfeladatokkal jár az intézményrendszer átalakítása, állami átvétele, az állami intézményfenntartó központ felállítása, működésének beindítása az intézményvezetők és minden pedagógus részére.

Úgy gondolja, hogy az elmúlt hónapokban a tanulókkal való foglalkozás mellett minden intézmény minden dokumentumát - szervezeti és működési szabályzat, házirend, pedagógiai program - újra kellett írni, emellett a legkülönbözőbb adatok szolgáltatásával, információk küldésével kellett megalapozni az átadás-átvételt, az intézményrendszer átalakítását, az új foglalkoztatási rendre történő átállást. E többletmunka elismerése megítélése szerint megérdemli a kormányzati támogatást.

Kitért arra is: a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ költségvetése nem ad nagy mozgásteret a munkáltatónak, de néhány olyan feladat átütemezése megkönnyítené a központ költségvetési helyzetét, amelynek fedezete nem látszik biztosítottnak a rendelkezésére álló források között.

Ezek közé tartozik szerinte az ingyenes tankönyvhöz való hozzájutás az általános iskola első évfolyamán, a szakfelügyeleti rendszer, a minősítési rendszer beindítása, valamint a Magyar Pedagógus Kar szeptember 1-jei felállítása.

A Pedagógusok Szakszervezetének álláspontja szerint ezeket a feladatokat anélkül ütemezhetné át a kormány, hogy hátrányos helyzetbe hozná vagy késleltetné programjainak végrehajtását. Mindazok, akik a korábbi hatályos rendelkezések alapján ingyen jutottak hozzá a tankönyvekhez, továbbra is ily módon kapnák meg őket. Ezek a rendelkezések minden rászorulónak biztosítanák, hogy ingyenesen jusson hozzá a tankönyvhöz.
  • 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznakinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
KIM: Technikumi végzettséggel magasabb jövedelem érhető el, mint gimnáziumival

Technikumi végzettséggel magasabb jövedelem érhető el, mint gimnáziumival, sőt, a 3 éves szakképzésben szerzett végzettség is közelít a... Teljes cikk

Több mint 1300 diák szakképzését támogatja egy alapítvány

Több mint 1300 diák szakképzését támogatja 30 millió forinttal a Daniella Kereskedelmi Kft. Talentum Alapítványa – közölte a cég az MTI-vel... Teljes cikk