Reformátusok: a kormány a legelesettebbeket hozza nehéz helyzetbe

A kormány a legkiszolgáltatottabb helyzetben lévő, kiskeresetű társadalmi réteget hozza az eddigieknél nehezebb helyzetbe az adózási rendszer tervezett megváltoztatásával - áll a Magyarországi Református Egyház zsinati irodájának az MTI-hez eljuttatott hírlevelében.

A dokumentumban Lőrincz Szabolcs, a zsinat pénzügyi osztályvezetője kijelentette, hogy a közepes és magas keresetűek számára hoz némi keresetnövekedést a személyi jövedelemadó rendszerének módosítása, de jövedelemcsökkenést eredményez a legalacsonyabb keresettel rendelkezőknél.

A terheket viszont növeli a kormány más területeken, mert a kormány a családi pótlék és a béren kívüli juttatások - mint az étkezési utalvány és az üdülési csekk - adómentességének megszüntetését tervezi. Ezek az intézkedések felemésztik az szja-rendszer módosításából esetlegesen adódó előnyöket is - írta.

Lőrincz Szabolcs szerint a tervezett intézkedések leginkább a legkisebb jövedelmű, aktív - tehát a nem nyugdíjból és nem segélyből élő - embereket sújtják. Az osztályvezető arra is felhívja a figyelmet, hogy az áfaemelés szintén a kisjövedelműeket érinti a legrosszabbul, hiszen ők eddig is elköltötték jövedelmük egészét, ám kiadásuk megemelkedik három százalékkal.

Bölcskei Gusztáv tiszántúli püspök, a zsinat lelkészi elnökének a reformatus.hu-n közzétett nyilatkozata szerint "le kell mondani a hamis illúziókról, amelyek a korlátlan növekedés lehetőségét sugallják". Az egyházi vezető rámutatott: az ország sorsának jobbra fordulásához "józanságra, alázatra, bizalomra és reménységre van szükség", és "amíg ezek nem lesznek meg, addig a való világ sem lesz rendben".
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Beindult a tűzoltórendszer, 56 munkás hagyta el az akkumulátor-gyár területét

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk

Egy hónapig lehet még kérni az szja-bevallás tervezetének postázását

Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk

A DK felszólítja Csányi Sándort, hogy fejezze be az OTP-nél a tömeges kirúgásokat

Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk