Segély helyett közmunka
Éles András Hajdúnánás és Csige Tamás Hajdúdorog polgármestere kezdeményezte a kormányfőnél a segélyezési gyakorlat változtatását - írta pénteki számában a Hajdú-bihari Napló.
Ott mihez köthetnék a segélyezést? - teszi fel a kérdést az újság, megjegyezve: erre is van megoldási javaslata a két hajdú-bihari polgármesternek.
Mint kifejtették: ma Magyarországon mintegy 150 milliárd forintot fordítanak segélyezésre és mindössze 50 milliárdot a hátrányos helyzetűek átképzésére. Ha megfordítanák, talán javulna a segélyezettek munkaerő-piaci helyzete, és ezáltal az önkormányzatokra is kevesebb teher hárulna - írta a lap.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Június közepétől több mint 1,9 millióan kapnak adószámla-értesítőt a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV), érdemes mielőbb rendezni a... Teljes cikk
A cég a történtek kivizsgálása és a hasonló esetek megelőzése érdekében minden szükséges lépést megtesz. Teljes cikk
Így jattolnak a magyarok a vendéglátósok szerint. Teljes cikk
- A dolgozók fele készen áll, hogy átképezze magát az AI miatt 1 éve
- KTK munka 1 éve
- Fedezze fel a munkaerőpiac digitális lehetőségeit és jogait! 1 éve
- Tudjon meg többet a munkahelyi elszámolásokról egy pillanat alatt! 1 éve
- Temetési segély 1 éve
- Így változott a közfoglalkoztatás az elmúlt tizenkét évben 2 éve
- 18 millió munkavállaló átképzése is kell az európai zöld átálláshoz 2 éve
- Nem kapnak munkanélküli segélyt a sztrájkolók 2 éve
- Ön tudta? Magyarországon mindenki számára ingyenes két szakma és egy szakképesítés megszerzése 2 éve
- Hogyan számoljuk ki munkajogi járandóságainkat? - A legjobb online kalkulátorok 2 éve
- Annyira kevés a közmunkás, hogy van, ahol a polgármester nyírja a füvet 2 éve