Szja-bevallás: Ez az utolsó lehetőség a módosításra

Május 20-ig lehet átnézni, elfogadni, módosítani és kiegészíteni a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) által készített szja-bevallási tervezetet, és rendelkezni az adó 1+1 százalékáról, aki nem módosít a tervezetén, annak - az őstermelőket, az áfás magánszemélyeket és az egyéni vállalkozókat kivéve - a kiajánlott tervezete lesz az érvényes bevallása - közölte a hivatal hétfőn az MTI-vel.

A közlemény szerint a NAV szakemberei hosszított nyilvántartással segítenek: hétfőn és kedden a NAV központi ügyfélszolgálatai reggel 8 óra 30 perctől egészen 18 óráig várják az ügyfeleket, a NAV infóvonala, a 1819, amely ingyen hívható, szintén tovább fogadja az szja-bevallással kapcsolatos kérdéseket, május 19-én és 20-án 8 óra 30 perctől egészen 20 óráig.

A NAV eSZJA-felülete az elmúlt hét egyik leglátogatott honlapja volt, naponta átlagosan több mint 100 ezren nézték meg a tervezetüket, a személyes ügyintézések száma is jelentősen megnőtt a korábbi évekhez képest, eddig ugyanis már egymillióan keresték fel a hivatal ügyfélszolgálatait - írták.

Közölték azt is, hogy idén több mint 73 ezren kérték szja-tervezetük postázását; az érintetteknek érdemes átnézni a papíralapú tervezeteket, illetve elolvasni a tájékoztatót, amiben minden fontos tudnivaló megtalálható.

Akinek visszajár a befizetett adóból, vagy fizetnie kell a bevalláskor, de részletfizetést kérne, annak a bevallási tervezethez mellékelt személyre szabott kiegészítő nyilatkozatát kell kitölteni és visszaküldeni május 20-ig - tették hozzá.

Az szja befizetésekor az adóazonosító jelet vagy adószámot az átutalás vagy csekk "közlemény" rovatában mindig fel kell tüntetni, enélkül a NAV a befizetett összeget csak késve tudja a befizetőhöz kapcsolni; aki papíron küldi be a bevallását, ne felejtse el aláírni - áll a közleményben.

 

MTI

  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Mit tehetünk, hogy jobban aludjunk?

Az Alvás Világnapja jó alkalom arra, hogy újragondoljuk az éjszakai pihenéshez való viszonyunk. Az alvás az egészség egyik alapköve, mégis egyre... Teljes cikk

Felmérés: ez a foglalkozás élvezi a legnagyobb társadalmi bizalmat

A legtöbben egyetértenek abban, hogy a tudománynak teljesen függetlennek kell lennie a politikától. Teljes cikk

Felfüggesztik a sztrájkot a pécsi buszvállalatnál

Csütörtöktől felfüggeszti a március 8-tól érvényben lévő sztrájkmenetrendet a pécsi közösségi közlekedési feladatokat ellátó Tüke Busz... Teljes cikk