Sztrájkolnak a közlekedési vállalat dolgozói - 3000 munkahely veszélyben
Sztrájkot tartanak a tömegközlekedésben dolgozók Brüsszelben és térségében, a munkabeszüntetéssel az iparban történő elbocsátásokra akarják felhívni a figyelmet.
A STIB közlekedési vállalat és a szakszervezetek az Audi német autógyár belga fővárosban működő üzemében kezdődött, pénteken megállapodással záruló sztrájk nyomán, a dolgozók iránti szolidaritásból hirdették meg a munkabeszüntetést. A megállapodás nyomán kedden egyelőre újraindul a termelés, de a 3000 brüsszeli munkahely továbbra is veszélyben van, miután az Audi bejelentette, hogy az üzem bezárása nem zárható ki az ott gyártott járművek iránti gyenge kereslet miatt.
A hétfői sztrájkkal egy időben a szakszervezetek az utcára hívták az embereket: mintegy 10 ezer tiltakozót várnak Brüsszel belvárosába, a megmozduláshoz pedig német, francia, olasz, osztrák és holland szakszervezeti delegációk is csatlakoznak.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A rendszert az Egyesült Államokban és Kanadában vezetik be. Teljes cikk
Csak a 25 év alattiak jelentettek csökkenést az elégedettségben, ami arra utal, hogy személyre szabottabb stratégiákra van szükség a karrierjük... Teljes cikk
A friss kimutatás a nyugati szomszédunkban az idén egész évre 7 ezer csődkérelemmel számol. Teljes cikk
- Brutális leépítésbe kezd az Audi 3 hónapja
- Sztrájkkészültség van a győri Audi beszállítójánál 5 hónapja
- Tüntetéssel hívták fel a figyelmet az európai ipar válságára 5 hónapja
- Brüsszelben tüntettek a biztonsági, higiéniai és vendéglátóipar dolgozói 9 hónapja
- A fogyatékossággal élők sportolását támogatták az Audi Hungaria munkatársai 10 hónapja
- Megállapodással ért véget a sztrájk az Audi brüsszeli üzemében 10 hónapja
- Bizalmi értekezletet tartottak az Audi Hungariánál 10 hónapja
- Nyomásgyakorlásként kocsikulcsokat koboztak el a Audi üzem dolgozói Belgiumban 10 hónapja
- Fiatal nemzetközi hallgatók próbálhatták ki magukat a Széchenyi István Egyetem nyári képzésén 11 hónapja
- Önjáró robotflotta segíti a termelést az Audi Hungariánál 11 hónapja
- Szabadulószobába rejtett tréning - így készülnek fel a változásra az Audi dolgozói 11 hónapja