Több százmilliós bevétel a fogyatékkal élők sorsjegyárusításából
A Szerencsejáték Rt. a megváltozott munkaképességűek által eladott sorsjegyekből az idén 600 millió forint árbevételre számít - mondta Székely Gábor, a társaság vezérigazgatója. Hozzátette: jelenleg mintegy 600 fogyatékkal élőt foglalkoztatnak, ám terveik szerint a létszám év végére eléri az ezer főt. Ennek eléréséhez járulhat hozzá a Szerencsejáték Rt. és a SPAR Magyarország Kft. között szerdán megkötött együttműködési megállapodás, amely országosan 20 szupermarketben teszi lehetővé 40 karitatív munkahely létrehozását.
A Szerencsejáték Rt. vezérigazgatója közölte: az év eddig eltelt időszakában 200 millió forint értékű sorsjegyet árusítottak a megváltozott munkaképességűek. Januártól május végéig a hálózatban dolgozók 60 millió forint jövedelemhez jutottak, miközben több mint másfélmillió vásárlót szolgáltak ki.
Napi 4-6 órát dolgoznak
A fogyatékkal élők rokkant járandóságukat megtarthatják, és alkalmazottként foglalkoztatja őket a társaság. Mivel munkájukat napi 4-6 órában végzik, ezért a minimálbér időarányos hányadát kapják, illetve a heti 32 ezer forintos normán felüli többlet árbevétel után 11 százalékos jutalékra jogosultak.
Feiner Péter, a SPAR Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: a megállapodás értelmében jelképes, 100 forint összegű havi bérleti díj ellenében lehetővé teszik, hogy a karitatív értékesítőhálózatban foglalkoztatott árusok a vállalat üzleteiben sorsjegyeket forgalmazzanak.
A SPAR hálózatához Magyarországon 150 üzlet tartozik, és a megállapodás lehetővé teszi, hogy az újonnan létesített 20 elárusító hely mellett továbbiakat is létrehozzanak. A karitatív sorjegy-értékesítő hálózatot 2003. februárjában hozták létre, az árusítás 2003 júniusában kezdődött.
Idén is százmilliárd feletti árbevételre számítanak
Székely Gábor elmondta, hogy a Szerencsejáték Rt. tavaly 123,5 milliárd forintos árbevétel mellett 17 milliárd forintos adózott eredményt ért el, míg 2002-ben árbevétele 102,2 milliárd forint, adózott nyeresége 8 milliárd forint volt. Az idei üzleti tervben 103 milliárd forint árbevétel mellett 3,1 milliárd forint profit szerepel.
Emlékeztetett arra, hogy ezek az adatok egy nyereményhalmozódás, vagyis a játékkedv növekedése nyomán változhatnak. A nyereség prognosztizált csökkenéséhez a lottó játékadójának 7 százalékos emelkedése is hozzájárul. Kifejtette: az év eddig eltelt részében elért árbevétel az idei évre tervezett időarányos forgalmat 10 százalékkal haladja meg, és ugyanez mondható el a realizált nyereségre is.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A Rév-Bíró-Vart Metal Zrt. friss, mintegy 2,1 milliárd forintnyi értékű beruházása száztíz új munkahelyet hoz létre Mezőtúron - közölte... Teljes cikk
A lakóautókat gyártó Knaus Tabbert legújabb, mintegy 2,2 milliárd forintnyi értékű beruházása ötven új munkahelyet hoz létre Nagyorosziban -... Teljes cikk
A Samsung Electronics dél-koreai dolgozóinak 93 százaléka megszavazta a sztrájkot a bónuszvita miatt, ami tovább mélyíti a konfliktust a világ... Teljes cikk

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?