TPCA: gyártásnövelés és létszámbővítés
Jövőre húszezerrel több autót akar gyártani a csehországi TPCA, amely a Toyota, Peugeot és a Citroen autógyárak közös vállalkozása. Az idén mintegy 100 ember felvételét tervezik - jelentette be a hét végén Jirí Cerny, a TPCA elnökhelyettese.
"Az emberek egyre inkább kedvelik az alacsony fogyasztású és a minimális szennyezettséget kibocsátó kocsikat" - fejtette ki Cerny.
Piaci elemzők rámutatnak: a drága üzemanyagok és a gazdasági válság miatti aggodalom mellett a kevésbé szennyező gépkocsik használatának állami támogatása is közrejátszik abban, hogy az emberek egyre inkább előnyben részesítik a kis fogyasztású gépkocsikat. A kevésbé szennyező gépkocsik használatának állami támogatása általánosan elterjedt Nyugat-Európában. A TPCA autóinak döntő része éppen ezeken a piacokon kerül eladásra.
A termelés növelése több tízmillió koronás beruházásokat fog igényelni. A TPCA vezetése azzal is számol, hogy további munkaerőre lesz szüksége. Az idén mintegy 100 ember felvételét tervezik.
"További munkásokat fogunk a jövő év folyamán felvenni, attól függően, hogyan alakul a termelés. A gyártásnövelést júniusban indítjuk be" - állítja a TPCA emberi forrásokért felelés menedzsere Vadim Petrov.
A kolíni TPCA jelenleg mintegy 3500 embernek biztosít munkát. Az autógyár közölte: nem zárkózik el az elől, hogy felvegye a napokban felszámolt két közeli üveggyár - Sklárny Bohemia Podebrady és a Sklo Bohemia Svetlá nad Sázavou - elbocsátott munkásainak egy részét is. Többen közülük állítólag már fel is vették a kapcsolatot az autógyárral.
A legnagyobb cseh autógyár - a Volkswagen csoportba tartozó a Skoda Auto Mladá Boleslav - a napokban bejelentette: tekintettel a nemzetközi pénzügyi válságra az idén néhány ezerrel kevesebb autót fog gyártani az eredetileg tervezettnél. Ennek érdekében október végén egy hétre leáll a munka a Skoda-gyárban.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Romániában a Bosch – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján. Az elbocsátásokat a Bosch... Teljes cikk
Az IKEA Magyarország idén is a szeretetteljes otthoni élet és a valódi feltöltődés fontosságát helyezi a karácsonyi időszak középpontjába. Ennek... Teljes cikk
- Kétezer új munkahely jöhet létre Magyarországon a BYD beruházása nyomán 8 hónapja
- Együttműködést kötött a BYD a dél-alföldi régió szakképzési centrumaival és az SZTE-vel 8 hónapja
- Csökkent a munkanélküliség Csehországban 9 hónapja
- A csehek már tesztelik a korlátlan szabadságot – ezek az első tapasztalatok 10 hónapja
- Emelkedett a munkanélküliség Csehországban 11 hónapja
- Így jönnek ki a cseh családok a jövedelmükből - országos felmérés készült 11 hónapja
- Ennyivel emelkednek idén a vezető cseh politikusok fizetései 12 hónapja
- Már toborozzák a dolgozókat a szegedi BYD-gyárba 1 éve
- Emelkedett a munkanélküliség Csehországban 1 éve
- A csehek hamarosan maguk határozhatják meg a munkaidejüket 1 éve
- Az ukrán menekülteket kizsákmányolják, de többségüknek stabil munkahelye van Csehországban 1 éve
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja