Tudtad, hogy mi a művészeti kiállítások legnagyobb kihívása?
A műtárgyakról az alkotás és a művészet jut eszünkbe, és csak ritkán gondolunk rá, hogy ahhoz, hogy egy múzeumban élvezhessük a kiállítást, milyen háttérmunkára van szükség. Ezek egyike a szállítás és a csomagolás, ami óriási tudást és ügyességet igényel.
A szállítás és csomagolás meglehetősen prózai feladatok, amiket a legritkább esetben hoznánk összefüggésbe a művészettel pedig ezek nélkül nincsenek kiállítások és művészeti élmények. Ahhoz, hogy egy műalkotás biztonságosan eljuthasson a kiállításra, olyan világcégek összehangolt munkájára van szükség, mint például a Tesa, ami a törékeny és érzékeny műalkotások csomagolásához kapcsolódó ragasztóanyagokat készíti.
Műtárgyak csomagolásához olyan különleges anyagokra és ragasztóra van szükség, mint a Tesa szalagok.
Miért olyan nehéz a csomagolás?
A műtárgyak szinte soha nem standard formájúak vagy méretűek, ezért nem kerülhetnek átlagos dobozba vagy ládába. A leggyakrabban a csomagoláshoz készíttetik a ládákat, amik pontosan megfelelnek a műtárgyak méretének és elég erősek, hogy kibírják az út közbeni rázkódást vagy egy esetleges kisebb ütközést is. Sok esetben az alkotás vagy formája, vagy anyaga miatt igen törékeny, amit szintén figyelembe kell venni a csomagoláskor.
A másik komoly kihívás, hogy a műtárgyakat beborító csomagolóanyag rögzítéséhez szükséges ragasztószalagnak is különleges igényeknek kell megfelelnie. A műtárgyak felületére kerülő ragasztószalagnak tökéletesen kell tartania a csomagolóanyagot, de az eltávolítás során nem sérthetik a műtárgy felületét. Egy-egy ilyen rongálás hosszú restaurátor munkát vonna maga után, amit sokszor sem időben, sem anyagilag nem engedhetik meg maguknak a kiállítók. Az is előfordulhat, hogy helyrehozhatatlan károkat okoz a ragasztó, éppen ezért olyan speciális, kimondottan műtárgy csomagolásra tesztelt és jóváhagyott ragasztószalaggal lehet csak rögzíteni, mint a Tesa szalagok.
Egyes képek keretei is rendkívül értékesek és sérülékenyek, így óvatosan kell őket csomagolni.
Kik végzik a csomagolást?
Mi sem mutatja jobban, hogy milyen különleges készségekre van szükség a műtárgyak csomagolásához, mint hogy vannak kimondottan erre szakosodott cégek. A munkatársaik pontosan ismerik a műkincsek megóvásának kritériumait és a speciális fogásokat, amiknek segítségével biztonságban célba juttathatják a törékeny műtárgyakat.
A csomagolást bőséges és elsőosztályú csomagolóanyaggal végzik olyan módon, hogy a légi vagy szárazföldi szállítás során azok egy komolyabb fizikai behatástól is meg tudják védeni az érzékeny műkincseket.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Egy friss felmérés szerint a magyar munkavállalók többsége csak akkor támogatja a négynapos munkahét bevezetését, ha nem lenne hosszabb a... Teljes cikk
1005 alapellátó praxisban nincs orvos Magyarországon a legfrissebb július eleji adatok alapján. A Magyar Orvosi Kamara szerint a magyar egészségügyi... Teljes cikk
Egyszerűbbé és átláthatóbbá válik az egyszerűsített foglalkoztatás követése: a NAV-Mobil alkalmazásban már elérhetők az EFO-s napokra... Teljes cikk