Túl hosszú szoknya miatt küldték haza a munkahelyéről
Kanadában egy muszlin asszonyt azért függesztettek fel munkájából, mert az előírásnál hosszabb, bokáig érő szoknyát hordott. A hölgy vallási diszkriminációra gyanakodva emberi jogi szervezethez fordult. Jelenleg egyeztetnek visszavételéről.
A hölgy egy emberi jogi szervezethez fordult, mely szerint ha a szoknya megfelel színben és anyagban az előírásnak, vissza kell őt helyezni a munkahelyére. Jelenleg a munkaadó és a szakszervezet egyeztet ügyében.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Cristiano Ronaldo egy robotkapus ellen tesztelte lövőerejét, miután Mark Rober, a NASA-mérnökből lett YouTube-sztár megépítette a villámgyors,... Teljes cikk
Határozatlan idejű sztrájkot hirdettek december 15-től a párizsi Louvre dolgozói, tiltakozásul a "romló munkakörülményeik" és az "elégtelen... Teljes cikk
A férfi mérgezett kávéval és teával kínálta áldozatait, majd visszaélt vele, hogy kiszolgáltatott helyzetbe kerültek a nők. A HR-igazgatót a... Teljes cikk
- 65 év után bezár a GM kanadai gyára 7 éve
- Egy kanadai férfi a születésnapján ment nyugdíjba és nyerte meg a lottót 8 éve
- Tiltakoznak a fizetésemelés ellen a kanadai orvosok 8 éve
- 200 új munkahelyet teremt vidéken a Linamar 8 éve
- Magyarok is kivándorolnak Trump miatt 9 éve
- Megbírságolták, mert betegen dolgozni ment 18 éve
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja