Újabb 600 embert bocsátanak el a bolgár vasutaknál
A bolgár államvasutak (BDZ) újabb 600 ember elbocsátását tervezi, miután az év elején 700 embernek már felmondott, a romló hazai gazdasági helyzet miatt.
A BDZ-nél a vasúti személyszállító kocsik több mint a fele húsz évesnél idősebb. Szakértők szerint közel 2,6 milliárd levára lenne szükség a járműpark felújítására és korszerűsítésére.
Májusban 7,1 százalékos volt a munkanélküliségi ráta Bulgáriában. A szakszervezetek várakozása szerint a munkanélküliségi szint kétszámjegyű lesz, miután több száz, jórészt textilipari, fémipari, építőipari és vegyipari cég leállította, vagy visszafogta a termelését, miközben csökkenti dolgozóinak létszámát.
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Több mint százhúsz új munkahelyet hoz létre a Vestfrost Solutions Zrt. dán hűtőgyártó új, 5,6 milliárd forintnyi értékű beruházása Csongrádon... Teljes cikk
Újabb amerikai kutatás-fejlesztési beruházást hajtanak végre Magyarországon, amely jól illeszkedik a kormány azon stratégiai célkitűzéséhez,... Teljes cikk
Megszületett a 2026-os bérmegállapodás a BKV Zrt.-nél, az idén összesen 9,2 százalékkal emelkednek a bérek a társaságnál - közölte a cég szerdán az MTI-vel. Teljes cikk
- Így teszik újra vonzóvá a vasúti szakmát 2 éve
- Párizs 2024 - Közlekedési sztrájk az olimpiai pluszmunkáért 2 éve
- Kalauzok nélkül: a MÁV teszteli, hogy bizonyos járatok jegyvizsgáló nélkül közlekedjenek 2 éve
- Megverték a jegyvizsgálót, megtámadták a mozdonyvezetőt - tiltakozásul leállnak a vonatok 2 éve
- Megállapodtak a béremelésről a MÁV-VOLÁN-csoportnál 2 éve
- MÁV: a német vasúton szerdától korlátozások várhatók munkabeszüntetés miatt 2 éve
- Elindult a vasutasok országos sztrájkja 2 éve
- Úgy lerészegedett a vasutas, hogy leállt miatta a vasúti közlekedés 2 éve
- Minimálbér: A románok is lehagytak bennünket, már csak Bulgáriát előzi meg Magyarország 3 éve
- Eurostat adatok: Fogyasztásban is az uniós rangsor végén kullog Magyarország 3 éve
- Vasutasok a 18 fokról: Ez nem emberi munkavégzésre alkalmas hőmérséklet 3 éve

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig