Veszélyt jelent a hitelválság a nyugdíjakra
Vladimír Spidla szociális ügyekért felelős uniós biztosa úgy véli, hogy a hitelválság következtében a privát nyugdíj-megtakarítások is komoly veszélynek lehetnek kitéve - áll a Világgazdaságban.
Spidla egy konferencián úgy fogalmazott, hogy a demográfiai változások mind nagyobb pénzügyi terheket rónak az állami költségvetésekre, ami miatt egyre fontosabb szerep jut a tőkefedezettel rendelkező privát nyugdíj-megtakarításoknak. A biztos szerint a szakmai vitákban mind ez idáig nem szenteltek kellő figyelmet annak, hogy a tőkepiaci folyamatok milyen hatással lehetnek ezekre a megtakarításokra.
Világgazdaság
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Spanyolország rendkívüli lépésre szánta el magát: a kormány új rendelete akár félmillió, eddig illegális státuszban élő bevándorló számára... Teljes cikk
Az Egyesült Államokban 16 ezerrel 219 ezerre emelkedett az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma a múlt héten - közölte a munkaügyi... Teljes cikk
A friss diplomások számára egyre fontosabb a munka és a magánélet egyensúlya és a mesterséges intelligencia miatt is aggódnak. Teljes cikk
- Egyre nagyobb a szakadék az átlagnyugdíjak és az átlagbérek között 3 napja
- A nyugdíjban és egyéb ellátásban részesülők aránya vármegyénként - grafikon 3 napja
- A nyugdíjban és egyéb ellátásban részesülők száma az ellátás típusa szerint - grafikon 4 napja
- Jön a Férfiak40? – inkább a rugalmas nyugdíj lehet a megoldás 1 hete
- Svájci indexálás: így maradtak el a magyar nyugdíjak a bérektől 2 hete
- Szakértő: Ezért kerülhetnek nehéz helyzetbe a nyugdíjasok a választás után 2 hete
- Most dől el minden: később már nem kérhető a nyugdíj újraszámítása 3 hete
- A szakértők szerint lakhatási krízis van hazánkban: a fizetésünk majdnem fele lakhatásra megy 4 hete
- Ennyi magyar kap havi 2 millió forintnál több nyugdíjat 1 hónapja
- Évente egy kabát, de közben beázik a ház – mi történik a magyar nyugdíjakkal? 1 hónapja
- Kiknek jár a nyugdíj előtti álláskeresési segély és mekkora az összege? 2 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?