100 emberből mindössze 20-nak van munkája
Drámai a foglalkoztatottság, elnéptelenednek a falvak. Nem ritka, hogy a falvakban az emberek 80 százalékának nincs állása. Így értékeli a helyzetet a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége, de tíz év alatt akár 150 ezer új falusi munkahelyet lehetne létrehozni, írja a Teol.hu.
A falvak gazdasági tevékenysége, népességmegtartó képessége folyamatosan zsugorodik, új munkahelyek nem létesülnek, emellett a meglévők kilátásai is romlanak. Ugyanakkor tudomásul kellene venni, hogy a működő mezőgazdasági társas vállalkozások még mindig a falu legnagyobb legális foglalkoztatói.
A falvakban jelentős az elöregedés és a népességfogyás demográfiai okokból, és a munkalehetőségek hiánya miatt. A foglalkoztatás területén a vidék leszakadásának megakadályozására megoldás lehet, ha a helyben lévő, döntő részt mezőgazdasági vállalkozásokra alapozott munkahelyteremtő programokat dolgoznak ki.
A MOSZ a falu egyre gyorsuló leszakadásának és a helyiek egyre növekvő kiszolgáltatottságának megállítására munkahelyteremtő, foglalkoztatást növelő 10 éves program meghirdetését javasolja. A helyi munkahelyteremtést zömében a sok kistulajdonos együttműködésén alapuló mezőgazdasági társaságokra építenének. Ilyenek például a kertészeti-, az állattenyésztő-, és a mezőgazdasági eredetű ipari anyagokat előállító kis üzemek, az agrárkereskedelem, élelmiszer-feldolgozás, öntözésfejlesztés.
Az érdekképviselet számításai szerint 10 év alatt mintegy 150 ezer új falusi munkahely és ehhez kapcsolódóan mintegy 1500 milliárd forintos beruházás megvalósulására reálisan van esély.
teol.hu
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A KSH adatai szerint tavaly 41 300 magyar vándorolt külföldre, és 2020 óta folyamatos a növekedés. Sokakat vonz a magyarországinál magasabb fizetés... Teljes cikk
Hatalmas lehetőségeket látnak a HR vezetők abban, hogy a készségeknek nagyobb szerep jusson a HR-ben. Az átfogó készségalapú stratégia... Teljes cikk
A férfiak vállalkozási aktivitása – korosztálytól és vállalkozási típustól függetlenül – jellemzően magasabb a nőkénél. A férfiak mintegy... Teljes cikk
- Túl a zsebpénzen - a diákmunka már nem az, ami régen volt 5 napja
- Akik nyugdíj mellett is dolgoznak: brutális különbségek az EU-ban 6 napja
- Munkaerőhiány? Itt a rejtett 400 ezres tartalék - digitális, rugalmas, elérhető 6 napja
- Ez a titka annak, hogy foglalkoztatási nagyhatalom lett Magyarország 1 hete
- Egyre többen vannak, akik a szabadságuk alatt sem tudnak elszakadni a munkától 2 hete
- Rövidítene a munkanapokon két közép-európai ország - forradalmi lépés vagy gazdasági öngól? 3 hete
- A vezetők rejtett fegyvere: így alakítják át a munkahelyeket a túlélésért 3 hete
- Megjöttek a KSH friss adatai, ekkora volt a munkanélküliek száma 2025 áprilisában 4 hete
- Le kell szögezni: az irodai kultúra, ahogy eddig ismertük, halott 1 hónapja
- Elindult az ÉVOSZ fenntarthatósági tagozata 1 hónapja
- Aki hazamegy időben és nem túlórázik, fizetésemelést kap – figyelem, igaz történet! 1 hónapja