A jövő a blended megoldásoké? - Alakítsd kedvedre a fejlesztési folyamaTHOD!
Nem csupán az online, de a hibrid tanulási formák elterjedését is felgyorsították az elmúlt év eseményei. A piaci trendekre reagálva olyan fejlesztési megoldás született, amely egyszerre alkalmas képzések és tréningek követése során a résztvevők kompetenciáinak fejlesztésére, valamint szervezetfejlesztési folyamatok támogatására is.
Alig néhány évvel ezelőtt még azt hallottuk a szakma képviselőinek többségétől, hogy a hibrid tanulási formák
- még nagyon sokáig nem lesznek itt velünk, a mi életünkben már nem fogjuk látni ezeket a megoldásokat;
- itt lesznek velünk, de nem lesznek meghatározóak;
- lassan terjednek majd el, ráérünk reagálni erre a folyamatra.
Alighanem ugyanezeket a megközelítéseket hallhattuk akkor is, amikor a piaci növekedés korai fázisában a személyi számítógépet, a mobiltelefont vagy az elektromos autózást méregették a szakmabeliek. De mennyire új a hibrid, kevert tanulás Magyarországon, és mi a helyzet 2021-ben?
A blended learning elterjedése
A 2010-es években világszerte, így Magyarországon is egyre általánosabbá vált, hogy a fejlesztési folyamatokat valamilyen online eszközzel támogatták a cégek. Először az e-learning megoldások váltak széles körben elterjedtté. Mára, a 2020-as évekre azonban már megjelentek az első hazai, önálló blended platform fejlesztések is.
A blended fejlesztés egy olyan folyamat (“blended learning journey”), amelyben a személyes vagy virtuális kontakt alkalmakat kiegészítik a folyamatos impulzusokat generáló, egyéni vagy kiscsoportos, szinte bárhol és bárhonnan végezhető aktivitások.
A blended beépülését mutatja a Technavio Market Report (2020) is: a vállalati blended tanulás piaca 2020–2024 között 23,74 milliárd dollár növekedést vár, ami az adott időszakra nézve 12% feletti átlagos éves növekedési ütemet jelent.
A hibrid tanulási megoldások népszerűvé válása
A világjárvány hatására a hibrid tanulási megoldások és fejlesztések elterjedése felgyorsult. A meghatározó, élenjáró cégek feltettek ugyanis néhány releváns kérdést:
- Miért ne lehetne keverten alkalmazni a (sokszor kényszerűségből, gyorsan bejáratott) online tanulási formát a tantermivel?
- Egy-egy fejlesztés kapcsán miért ne kombinálhatnánk a különböző formák előnyeit?
- Hogyan ötvözhetnénk a tantermi alkalmak személyességét, az online találkozások költséghatékonyságát az e-learning bármikor és bárhonnan elérhetőségével?
Ahogy a szervezetek elkezdtek reagálni a pandémia következményeire és a környezeti változásokra, láthatóvá vált az elmozdulás a strukturált, közösen tervezett tanulás felől a személyre szabottabb, agilisabb, operatív tanulás felé. A digitális fejlesztés révén a cégek új üzleti lehetőségekre, gyorsabb innovációra valamint versenyelőnyre számítanak. A gyorsan reagáló cégek alkalmazkodtak ezekhez az új fejlesztési irányokhoz és gyorsan képesek voltak megújítani a tanulási kultúrájukat.
A GROW Csoport ezeknek a szervezeteknek az igényeire szabva fejlesztette ki a thod-ot, az új blended tanulást támogató alkalmazást, amelyben egyszerűen és gyorsan felépíthetőek a legbonyolultabb fejlesztési folyamatok is. Ez a megoldás jó példája annak az áttörésnek, ahol az eredetileg még csak tréning fejlesztésre tervezett platformok már komplex, szervezetfejlesztési folyamatokat is támogatni képes eszközzé nőhetik ki magukat.
A thod és a fejlesztési folyamatok támogatása
A thod egy sokoldalú, felhasználóbarát applikáció. Számítógépről, IOS vagy Android mobil eszközökről is elérhető. Ez az első magyar fejlesztésű blended eszköz, amely egyszerre alkalmas képzések és tréningek követése során a résztvevők kompetenciáinak fejlesztésére, szervezeti kultúra- és belső együttműködés fejlesztésre, 360 fokos értékelésre valamint általános kompetencia fejlesztésre.
A megoldás újszerűsége abban rejlik, hogy más LMS rendszerekkel szemben, a fejlesztett rendszer a blended tanulás módszertanához igazodik, így strukturáltan és nyomon követhetően valósul meg 70-20-10 módszertani megközelítés.
Külön felületet biztosít a résztvevők, illetve az őket támogató trénerek, tanácsadók számára. A legbonyolultabb fejlesztési folyamatok is egyszerű drag&drop technikával építhetőek fel. A fejlesztés során esedékes interakciók automatizálhatóak, előre beprogramozhatóak. A platform a felhőből, cloud formában bárhonnan, bármikor elérhető a felhasználók számára. Külön érdekesség, hogy a fejlesztés a különböző típusú online felhasználók pszichológiai elemzésére építve teszi otthonossá a környezetet a különböző karakterű felhasználók számára. A tervezés során, nem csak az eltérő tanulási stílusokat vették figyelembe az egyes tevékenységek integrálásakor, de a különböző játékos típusokat is. A thod gamifikált környezetében, minden résztvevő talál magának motivációt az előrehaladásra, legyen az a szociális közeg vagy a kapitányi cím.
A thod tervezésekor a fő szempont az volt, hogy képes legyen hathatósan támogatni a fejlesztési folyamatok egyedi tartalmainak kialakítását, amivel kiterjeszthető a tréningek, workshopok hatása, és jelentős mértékben nő a megszerzett tudásanyag mélyebb és hosszabb távú beépülése.
A thod fejlesztés a VEKOP-2.1.1-15-2016-os pályázat támogatásával valósulhatott meg.
- 2024.09.19PANNON HR KONFERENCIA 2024. Hagyományos őszi Pannon HR Konferenciánkon, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal, izgalmas kerekasztal beszélgetésekkel készülünk. Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg. Részletek Jegyek
- 2024.09.26recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen! Részletek Jegyek
- 2024.10.02Tréning Kerekasztal Konferencia 2024. A 2024-es, őszi Tréning Kerekasztal Konferenciánk célja, hogy a résztvevők sokféle megközelítést kapjanak arról, a technológia hogyan épülhet be a tréningek világába. Részletek Jegyek
- 2024.11.13Mérlegen a hibrid munkavégzés - Trendek és vállalati jó gyakorlatok a távmunka új korszakában Az esemény célja, hogy összehozza a különböző iparágak vezetőit, legjobb vállalati gyakorlatait, hogy megosszák gondolataikat és megvitassák a rugalmas foglalkoztatás jövőjét és annak vállalati kultúrákra gyakorolt hatásait, úgy mint a távmunka transzformációja, új innovációk és a mesterséges intelligencia hatásai, munkavállalói preferenciák, jogi megoldások, hatékonysági kérdések távolról, valamint vezetői kihívások és vállalati stratégiák a hibrid munka világában. Részletek Jegyek
Az utóbbi években a vállalatok egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek a munkavállalók jólétére és motivációjára. A hagyományos csapatépítők mellett... Teljes cikk
Élen jártok vagy követésben vagytok? Melyik a jobb pozíció a versenyben? Ezt ma már a cég digitális technológiai színvonala dönti el. A PP... Teljes cikk
A magyar családok egészségügyi kiadásai 2023-ban meghaladták az évi 348 000 forintot. Az emberek 35%-a rendszeresen vesz igénybe magánegészségügyi... Teljes cikk