Amikor a főnök otthonról dirigál
Világszinten egyre inkább elfogadott, hogy a menedzserek munkaidejük több mint felét az irodán kívül töltik. Sőt, hamarosan azok a munkavállalók lesznek kisebbségben, akik az irodai asztaluk mögött ülve dolgoznak - mutatta ki a egy globális felmérés.
Kiderült, hogy jelenleg a menedzserek 48 százaléka dolgozik távmunkában legalább a munkahét felében. A cégek 37 százaléka használ távmunkára szabott hatékonyságmérő- és riportolás rendszereket, míg a távolról dolgozó menedzserek 43 százaléka kommunikál videohívásokon keresztül a csapatával - mutatta ki a Regus innovatív munkahely-megoldás szolgáltató felmérésa, amelyben 90 ország több mint 26 ezer üzleti vezetőjét kérdezték meg.
Egyes vezetők számára valóban gondot jelenthet az, hogy miként motiválják és irányítsák az alkalmazottakat a távolból. A felmérés azonban azt mutatja, hogy a válaszadók 55 százaléka szerint a távmunkában dolgozók hatékony irányítása teljes mértékben megvalósítható, bár ez esetenként különleges felkészítést igényel. Az Aetna amerikai egészségbiztosító például képzéseket indított abból a célból, hogy a távolról dolgozók és vezetőik hatékonyabban alkalmazhassák a rugalmas munkavégzési módszereket. Az Aetna 35 000 alkalmazottjából 14 500 már nem az íróasztal mögött ülve végzi munkáját.
Egyesek szerint a rugalmas munkavégzés újfajta kapcsolatot alakít ki a menedzserek és a csapattagok között: a megkérdezettek 39 százaléka gondolja úgy, hogy a távoli menedzsment segítséget nyújt a professzionálisabb kapcsolat fenntartásában. Annak ellenére, hogy a fiatal munkavállalók számára különösen fontos a rugalmasság, csak a megkérdezettek 37 százaléka gondolja úgy, hogy a kezdő alkalmazottak felelősségteljesebbé válnak a távolból végzett munkának köszönhetően.
Mark Dixon, a felmérést végző cég vezérigazgatója hozzáteszi: "Nem nehéz belátni, hogy a rugalmas munkarend bevezetésével hosszú távon a vezetőség és az alkalmazottak is nyernek. Az általunk megkérdezett üzletemberek szerint a távoli menedzsment módszerek sikere elsősorban a bizalom és a felelősségtudat meglétén vagy hiányán múlik. Ha ez a két emberi kulcstényező a helyére kerül, az megmutatkozik nemcsak a hatékonyságban, hanem a munkatársak hűségében és a működési költségek csökkenésében is."
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Egy amerikai börtönprogram új megközelítésből kapcsolja össze a munkát, a rehabilitációt és a jóvátételt: Maine államban elítéltek dolgoznak... Teljes cikk
Egyre több nagyvállalat figyeli tudatosan, ki mennyit van ténylegesen az irodában. Van, ahol automatikus jelzések alapján szólnak a vezetőknek, máshol... Teljes cikk
„A kiskorú gyermek puszta létezése” nem lehet indok a távmunka elutasítására – mondta ki a bíróság a MÁV egyik cégének ügyében. Három... Teljes cikk
- Ki mennyit van az irodában? Már automatikusan jelölik a „gyanús” dolgozókat 1 hónapja
- Távmunka költségtérítés: mikor adható, milyen feltételekkel? 2 hónapja
- Ha az AI felgyorsította a munkát, akkor miért dolgozunk többet? 2 hónapja
- Új Country Manager a JTI Hungary Zrt. élén 2 hónapja
- Munkaerőpiac 2026. Új képességűek kerestetnek! 2 hónapja
- Key Account Manager 2 hónapja
- A legmagasabbra jutó magyar üzleti vezető: íme Kapitány István karrierje 2 hónapja
- Ennyien dolgoztak távmunkában Magyarországon 2025-ben 2 hónapja
- Távmunka szabályozás 2026 2 hónapja
- A kiskorú gyermek puszta létezése nem indok – elbukta a MÁV a home office-pert 2 hónapja
- Új szabályok a távmunkára: mikor számít telephelynek az otthoni iroda? 3 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben