Megjelent: 8 hónapja

Eladó

Az eladó az a munkás, aki a különböző üzletben, boltban vagy szupermarketben kiszolgálják a vásárlókat.

Az eladó fő feladata a kassza kezelése, illetve a segítségnyújtás a vásárlóknak, viszont emellett számos dologra még ügyelnie kell az eladói munkában.Munkák eladóknak könnyen találhatóak az Állásportál.hu-n.

A eladói munka feladatai:
- üdvözölni, fogadni és eligazítani a vásárlókat
- a pénztárgép kezelése
- a vásárlók kérdéseire való válaszolás, tanács és információadás
- kiszolgálni a vevőket
- kicsomagolni az árukat
- feltölteni a pultokat a termékekkel és azok árainak megjelölése
- a leltározásban való részvétel

Elvárások
A középfokú végzettség mellet az OKJ-s tanfolyam bolti eladó képzése vagy kereskedelmi végzettség nagy előnyt jelent az eladói munka megszerzéséhez. Az általános feladatok mellett sokféle tulajdonsággal érdemes rendelkeznie a jó eladónak, ennek célja a vásárlók szimpátiájának megnyerése és a hatékonyabb munkavégzés. A jó kommunikációs képességgel rendelkezés a vásárlókkal való egyszerűbb kommunikációt szolgálja. A bolt portékáinak pontos ismerete szintén előreviszi a bolti eladót a szakmájában.

Munkarend
Jellemzően napi 8 vagy 12 órás műszakokban dolgoznak az eladók, viszont részmunkaidős állásként diákoknak a 6 órás munkaidő is lehetséges egyes helyeken. A pontos ideje a munkavégzésnek a nyitvatarttástól és a bolt tulajdonosától is függ.

Az eladó az alapbére mellett pótlékra, bérkiegészítésre és jutalékra is számíthat. Számos üzlet kedvezményes vásárlást is biztosít alkalmazottai számára, illetve időnként különböző bónuszokat ajándékoz számukra.
  • 2023.02.16Lean black belt képzés A képzés során a résztvevő megismerhetik azokat a haladó és új lean módszereket, illetve az Ipar 4.0-hoz kapcsolódó fejlesztéseket, amelyek ráépülnek és kiegészítik a korábbi lean ismereteiket, ezzel szélesebb körben tudják a szervezetüknél folyó lean bevezetést támogatni. Részletek Jegyek
  • 2023.02.16CX-Ray elégedettségfelmérés online workshop A munkahelyi hatékonyság az elégedett kollégákkal kezdődik! Skálázható, szűrhető eredmények - tudd meg, munkatársaid szerint, mik a valóban égető problémák! Részletek Jegyek
  • 2023.02.23CX-Ray teljesítményértékelés online workshop Miért fontos a TÉR? Az egyértelmű egyéni és csapat célok és a folyamatos visszajelzés az elkötelezettséget és motivációt kiemelten meghatározó tényezők. Részletek Jegyek
  • 2023.03.22recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét. Részletek Jegyek