Elindult Az Év Felelős Foglalkoztatója pályázat
Idén is különdíjban részesítik a képzés, szakképzés területén leginkább kiemelkedő pályázatot
Idén nyolcadik alkalommal hirdeti meg évek óta nagysikerű Az év felelős foglalkoztatója díj pályázatát az OFA Nonprofit Kft. - közölte a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) hétfőn. Kiemelték, hogy a háborús időkben is kiemelten fontos a családok, a munkahelyek védelme, a munkáltatók folyamatos fejlődésének biztosítása. Ezt a minisztérium szerint szemléletváltással, új eszközök alkalmazásával lehetséges elősegíteni, így lehetnek képesek hatékonyan és eredményesen reagálni a változó munkavállalói igényekre. Hozzátették: a díjra idén öt kategóriában pályázhatnak a felelős foglalkoztatás terén legjobban teljesítő kisvállalkozások, középvállalkozások, nagyvállalatok és egyéb gazdálkodó szervezetek, amelyek olyan tevékenységük vagy jó gyakorlatuk bemutatásával indulhatnak, amelyek felelős foglalkoztatási célt valósítanak meg. Például érdemben tesznek a munka és magánélet egyensúlyáért, a közösségépítésért, a társadalmi felelősségvállalásért.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara idén is különdíjban részesíti a képzés, szakképzés területén leginkább kiemelkedő pályázatot. Második alkalommal van lehetősége LOW -Budget különdíjra pályázni azoknak a cégeknek, amelyek alacsony költségvetésből valósítottak meg innovatív, felelős foglalkoztatói jó gyakorlatokat. Idén is lehetőség van a FiatalokÉRT különdíjra pályáznia, azoknak a cégeknek, akik aktívan tesznek a fiatal, 30 év alatti munkavállalók foglalkoztatásának javításáért, megtartásáért. A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara 2023-ban a A Főváros Felelős Foglalkoztatója különdíjat ajánlja fel a legjobb, budapesti székhellyel rendelkező pályázónak.
Az Év Felelős Foglalkoztatója 2023 pályázaton részt vett szervezetek, valamint a jó eredményt elért pályázók továbbá többletpontot kaphatnak az OFA Nonprofit Kft., 2023. szeptemberétől 2024. év végéig meghirdetett pályázatain. A pályázati beadási határideje 2023. augusztus 15. a részletes információk az OFA Nonprofit Kft. honlapján találhatók - olvasható a GFM közleményében.
MTI
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A pályázat beküldési határideje március 31. Teljes cikk
Keddtől még rugalmasabb feltételek mellett pályázhatnak a hazai mikro- és kisvállalkozások a telephelyfejlesztést támogató programban. A... Teljes cikk
Negyven milliárd forintnyi beruházás valósulhat meg az 1+1 program második ütemében - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) csütörtökön az MTI-vel. Teljes cikk
- Elindult a HBLF esélyegyenlőségi pályázata 2 hete
- Ekkor indul a munkakörülmények fejlesztését célzó pályázat második szakasza 2 hete
- Így áll most a munkanélküliség Európában – a fiatalok helyzete továbbra is nehéz 3 hete
- Czomba Sándor: indul a Lakhatási és Utazási támogatás 2026 3 hete
- Akár 150 millió forint telephelyfejlesztésre – lazítottak a pályázati feltételeken 3 hete
- Több a munkanélküli, kevesebben dolgoznak – kijöttek a friss KSH-adatok 4 hete
- Ők adják a munkát a nyugdíjasoknak: itt a lista a legnagyobb szövetkezetekről 1 hónapja
- NGM: beindul a második ütem, milliárdok érkeznek a kkv-khoz 1 hónapja
- Viszlát fluktuáció: stabilitást hoznak a magyar iparba a fülöp-szigeteki munkavállalók 1 hónapja
- Diákok figyelem! Egymilliót ér most egy jó ötlet 1 hónapja
- 300 ezer új munkahely, adómentes bérek – mutatjuk, milyen munkavállalói ígéretek hangoztak el hétvégén 1 hónapja


Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben