Ezekkel a diplomákkal lehet a leggyorsabban munkát találni
Művészeti végzettséggel az egyik legnehezebb az egyetem elvégzése után gyorsan, a megszerzett diplomához illő munkát találni - derül ki egy felmérésből.

Az Eduline szemlézte a Diplomán túl legfrissebb kutatását, ami a 2019/20-ban végzett hallgatókat vizsgálta aszerint, hogy melyik képzési területeken lehet a leggyorsabban elhelyezkedni a diploma megszerzését követően. Az első helyen a katonai vezető képzés áll, ahol átlagosan 0,93 hónap telik el első munkavégzésig. Második helyen a bűnügyi igazgatás (0,95) áll, ezt követi a nemzetközi gazdálkodás (0,98), a katonai kommunikáció (1), a rekreáció és életmód (1,03), a pénzügy és számvitel (1,06), a villamosmérnöki (1,09) , a gazdaságinformatikus (1,13), a molekuláris bionikai mérnök (1,21) és az újlatin nyelvek és kultúrák (1,25) képzés. Ahogy a nemrég szemlézett legjobb kereseti lehetőségeket biztosító szakok listáján, úgy itt is az államtudományi képzések állnak az első helyeken.
A kutatásból az is kiderül, hogy jelenleg művészeti végzettséggel az egyik legnehezebb az egyetem elvégzése után gyorsan, a megszerzett diplomához illő munkát találni. Az animációt (4,15 hónap) és a televíziós műsorkészítést (4,85 hónap) végzett friss diplomásoknak kell a legtöbb időt várniuk, mire elhelyezkedhetnek a tanult szakmájukban.
Képzési területeken tekintve informatikai végzettséggel lehet a legkönnyebben állást találni, átlagosan 1,32 hónap alatt. Második helyen áll a gazdaságtudományok (1,43), az államtudományi (1,65), a műszaki (1,72) és a pedagógusképzés (1,77).
fotó: unsplash
- 2023.12.07IV. euChance KLUB Negyedik alkalommal és idén utoljára gyűlik össze az euChance Klub! Az izgalmas témák mellett értékeljük majd a Klub első évét is: sikerek és megoldásra váró feladatok számba vétele és a következő év tervezése.
Részletek
Jegyek
- 2023.12.31Készüljön fel a külföldön való jelenlétre a Global Mobility modullal! A külföldi üzleti jelenlét komoly versenyelőnyt kínál, ám egyúttal számos jogi kérdést is felvet. Ha a szervezet nincs tisztában a hatályos jogi háttérrel (pl. nemzetközi közjog, közösségi jog, társasági jog, munkajog, adójog, társadalombiztosítási jog, idegenrendészeti jog), akkor számos probléma, kockázati tényező merülhet fel. Az alap szintű modul tartalmazza a szükséges jogi szabályokat, folyamatábrákat (pl. Közvetlen befektetési lehetőségek, Tartózkodási, letelepedési és munkavállalási közjogi szabályok, Munkajogi szabályok, Adózási szabályok). A plusz szint egy online kurzussal egészül ki.
Részletek
Jegyek
- 2024.04.04Six Sigma Black Belt képzés 9 napos gyakorlatorientált, intenzív képzési program, amely készségszintre fejleszti a résztvevőket a 6 Sigma ismeretek elsajátításában, alapoktól a Green Belt ismereteken át magas szintű hatékonyságjavító projektek megvalósításáig.
Részletek
Jegyek
Egy friss jelentés szerint az Egyesült Királyságban a mesterséges intelligencia használata csökkentette a túlórák számát és javította a munka és... Teljes cikk
A munkaerőpiaci elvárásokhoz kell igazítani az oktatást, a szakképzést; a diákokat olyan kompetenciákra és készségekre kell oktatni, amelyekkel a... Teljes cikk
A lefelé irányuló társadalmi mobilitás mértéke folyamatosan nő és a miénk Európa egyik legegyenlőtlenebb oktatási rendszere. Olyan mintha a jó... Teljes cikk
- Ismét központi nyílt Napot tart a Nemzeti Közszolgálati Egyetem 2 hete
- Rangos nemzetközi üzleti versenyen nyertek a Corvinus hallgatói 2 hete
- A jövő képességei, avagy tévutakon járunk 2 hete
- Megérkezett Budapestre a műszaki pályaválasztó fesztivál 3 hete
- Majdnem 50 ezer olyan munkanélküli van az országban, aki még egy percet sem dolgozott 4 hete
- Komoly különbségek mutatkoznak az agrár szakos diplomákkal elérhető bérek között 4 hete
- Rendkívüli eljárásban levizsgázhatott "a NER-elit gyermeke" 4 hete
- Ezekkel a diplomákkal lehet a legjobban keresni Magyarországon 4 hete
- 8000 kollégiumi férőhely újult meg 1 hónapja
- Ennyibe kerül egy félév a keresztféléves felvételin 1 hónapja
- Szerdán indul a Corvinus kétnapos őszi állásbörzéje 1 hónapja