Gábor Dénes-díjjal jutalmazzák a szakembereket
Immáron 30. alkalommal hirdették meg a Gábor Dénes-díj felhívását műszaki szakemberek számára. Október 10-ig várják a jelöléseket - írja az MTI.
Jamrik Péter, a díj alapítója elmondta: ebben az évben csaknem félszáz szervezet számára küldték ki a felterjesztési felhívásokat. Idén is két kategóriában ítélik oda a díjakat: jutalmazzák az elmúlt 5 évben folytatott, kiemelkedően eredményes mérnöki alkotó munkát, kutatói teljesítményt, emellett a kuratórium életmű díjjal ismeri el az öt évnél régebbi eredményeket is. Ebben a kategóriában dominánsan 70 év feletti műszaki alkotókat jutalmaznak - tette hozzá.
Beszélt arról is, hogy a díj alapítása óta a felterjesztések száma folyamatosan nő és megjelentek új szakterületek is. Ilyen például az egészségügy területe, ahol egyre nagyobb arányban van jelen a mérnöki tevékenység - tette hozzá. Az egészségügy területén a műszaki innovációk között említette a protéziseket, a szívgyógyászatban alkalmazott technológiákat, és az 5G infokommunikációs technológiát.
MTI
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Három szakaszban összesen 3,42 milliárd forint hazai és európai uniós forrás jut a fogyatékossággal élők munkatapasztalat-szerzésének... Teljes cikk
A kisgyermeknevelő-képzésekben résztvevők 2026-ban is igényelhetnek ösztöndíj-támogatást - hívta fel a figyelmet a Magyar Államkincstár (MÁK)... Teljes cikk
A hazai mikro-, kis- és középvállalkozások már pályázhatnak a "KKV kapacitásbővítő támogatás 3.0" programra, mellyel közel 2,5 millió forintos... Teljes cikk
- Szexibb lett az író, mint a fejlesztő? A techcégek már kommunikációs szakemberekre vadásznak 2 hete
- Új korszak jöhet a Debreceni Egyetemen a GE-vel közösen 3 hete
- Gyanúsan sok a beteg az ünnepek körül – ezért változtat a kormány a táppénzen 3 hete
- AI a HR-ben: miért nem bíznak a szakemberek a mesterséges intelligenciában? 3 hete
- Új magyarországi ügyvezető igazgató a Mondelēz International élén 3 hete
- Felmérés: az egészségügyben továbbra is fennáll a nemek közötti bérszakadék 3 hete
- Health and Safety Officer 1 hónapja
- Hogyan válasszunk irodai forgószéket - HR- és vezetői szempontok 2 hónapja
- 14. havi fizetés és stabil élet: ezekre a magyar szakemberekre vadászik Ausztria 2 hónapja
- Milyen szempontokat kell figyelembe venni egyetemválasztásnál? 2 hónapja
- A dolgozó orvosok száma korcsoport szerint - grafikon 2 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben