Halálos lehet az ülőmunka
Már nem az első cikk illetve lista szedi össze az irodai vagy ülőmunka egészségre káros hatásait. A Business Insider is összeszedett egy részletes listát a negatív hatásokról.
Kutatások bizonyítják, hogy a több mint nyolc óra ülés megnöveli az elhízás, a cukorbetegség és a mozgásszervi panaszok, a rák, a szívbetegség, veseproblémák kialakulásának esélyét. A túl sok ülés a várható élettartamot is lerövidíti. 10-nél több óra munka 60 százalékkal növeli meg az angina és a szívpanaszok megjelenésének esélyét, ahogy az éjszakai, hajnali munka például a stresszhormonok nagyobb mennyiségű kibocsájtásáért is felelős.
A motivációs, csapatépítő meetingek is lehetnek éppen ellentétes hatással, mint ami a céljuk lenne, így növelik a depresszió kockázatát.
A rendszertelen, éppen bekapkodott, gyakran egészségtelen étel is rossz hatással van az egészségre, hiszen ezen ételek kalóriaértéke s zsírtartalma általában nagyon magas, így növeli a magas vérnyomás és a szívbetegség kockázatát.
Az irodákban bent keringő levegő gyakran dupla olyan koszos, mint a kinti. Már külön nevet is kapott az így összeszedhető fertőzés, amit okozhatnak a légkondicionálóban meggyűlő baktériumok, kémiai anyagok stb.
A fénymásoló és a nyomtató túlzott használata, ha a bennük lévő szűrőt nem cserélik rendszeresen, akár tüdőbetegséghez vezethet, mert a részecskék a véráramba, tüdőbe kerülhetnek, károsítva azt.
Az ölben tartott meleg laptop a bőrre és a például a férfi ivarsejtek állapotára is rossz hatással lehet. A billentyűzet pedig mindenféle baktériumok gyűjtőhelye lehet, akár ötször koszosabb lehet, mint egy mellékhelyiség.
Business Insider
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Ha választanod kell a mozgás és az alvás között, a tudomány szerint a pihentető éjszaka a jobb befektetés. Egy friss, 28 millió napnyi adatot... Teljes cikk
A magyarok mentális egészsége a legalacsonyabb Európában és a kiégés terén is a sereghajtók között vagyunk, mégis emiatt és úgy általában is... Teljes cikk
A magyarok egyre többet dolgoznak és egyre többet ingáznak: a KSH 2024/2025-ös időmérleg-felmérése szerint a munkára, tanulásra és házimunkára... Teljes cikk
- Aggasztó számok: a magyarok mentális egészsége a legalacsonyabb Európában 3 hete
- Miért érdemes törődni a kollégák emésztőrendszeri egészségével? 4 hete
- Miért érdemes óvni látásunk épségét? 1 hónapja
- The show must go on! 1 hónapja
- A napfény ereje és az infravörös terápia hatásai 1 hónapja
- A stressz nem ellenség 1 hónapja
- Túl sokan betegednek bele a munkába – a szakértők szerint itt a határ 1 hónapja
- A vizelet negatív, a panasz mégsem múlik? Hólyagfájdalom-szindróma is lehet 2 hónapja
- Életéveket jelentő bérek - Egészségünk miatt sem mindegy, hogy hol dolgozunk 2 hónapja
- 6 praktikus tanács a pihentetőbb alvásért 2 hónapja
- Mi az a vezetői kiégés? Jellemző tünetek és megoldások 2 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja