kapubanner for mobile
Megjelent: 5 éve

Iszály Mónika lett az Év projektmenedzsere

A projektmenedzsment szakmát is kihívások elé állította a világjárvány. Akár több tízmillárd forintos beruházások folytatása, sikere és emberek munkája múlik azon, hogy a szervezetek milyen döntéseket hoznak. Az Év Projektmenedzsere díjat idén Dr. Iszály Mónika, az Innobyte Zrt. termék- és szolgáltatásfejlesztési igazgatója kapta.

Azok, akik rugalmas, jól képzett szakemberekkel dolgoznak, a koronavírus-járvány okozta nehézségek közepette is minimalizálni tudják a veszteségeiket, s ebben a projektmenedzsereknek is jelentős a szerepük.

A fejlesztések végrehajtásának ideje, költsége, eredménye erőteljesen függ a projektmenedzsment minőségétől, ezért akinek számít a minőség, az idő és a pénz, az az ötlet kidolgozásától a zárásig szakemberre: egy projektmenedzserre bízza az irányítást. Ezért is vált gyorsan elismert szakmává a projektmenedzsment és nőtt meg az igény a jó szakemberek iránt.

A pandémia hatására a szervezetek, cégek az egész világon kénytelenek voltak gyökeresen megváltoztatni működési modelljeiket, hogy túléljék a válságot. A kialakult helyzetben a jól képzett, minősített projektmenedzserek szerepe is felértékelődött. Míg korábban egyes projektmenedzsment megoldások inkább tűnhettek kényelmesnek, mint szükségesnek, 2020-ban már életmentőek lehettek.

Az Év Projektmenedzsere díjat - a Pénzügyminisztérium fővédnöksége mellett - immár 20 éve adja át a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla, hogy a fókuszba helyezze a szakmát és elismerje a legjobbakat.

A jubileumi évben az Innobyte Zrt. termék- és szolgáltatásfejlesztési igazgatója, Dr. Iszály Mónika kapta a díjat.
Dr. Iszály Mónika, az Innobyte Zrt. termék- és szolgáltatásfejlesztési igazgatója

A szakember vezetésével valósult meg az azonnali fizetés bevezetése: minden 10 millió Ft alatti egyedi tranzakció 5 másodpercen belül teljesül a nap 24 órájában. A projekt során egy teljesen új, modern megoldásokkal kialakított infrastruktúra épült ki.

Ő képviselheti hazánkat azon a nemzetközi versenyen is, melyen több hazai szakember végzett már dobogós helyen.

Az Év Projektmenedzsere szakmai versennyel a példaértékű eredményeket és életutakat állítják reflektorfénybe. Idén a pályázatok között sok volt az innovációkhoz köthető tevékenység, de a területek lefedték szinte a teljesen reálgazdaságot, a projektek értéke több százmilliótól több tízmilliárd forintig terjedt.

Az Év Projektmenedzsere jogot szerzett arra, hogy induljon az egyik legrégebbi nemzetközi projektmenedzsment szervezet, az International Project Management Association (IPMA) nemzetközi megmérettetésén, ahol több hazai szakember végzett már előkelő helyen. 2014-ben a 3. helyet szerezte meg a 2013-as magyarországi győztes, míg egy évre rá az első díjat hozta haza a magyar jelölt az IPMA Global Awardról. Az Év Projektmenedzsere díj tavalyi győztese szintén 3. helyezést ért el.

A díjátadón, amelyet minden évben a Projektmenedzsment Világnapjához kapcsolódóan tart a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla, egy különdíjat is átadtak. Ezt Szabó Zsófia, a DXC Technology Magyarország Kft. projektvezetője kapta, aki a MÁV csoport vállalatirányítási folyamatait egységesítő projektet vezette.
Szabó Zsófia, a DXC Technology Magyarország Kft. projektvezetője


  • 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznakinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Az ápoló is írhat majd receptet – bővül a szakdolgozók hatásköre

A magasan képzett egészségügyi szakdolgozók a jövőben önállóan, saját jogon is elláthatnak olyan tevékenységeket, amelyeket eddig kizárólag... Teljes cikk

Ezek a szakmák lesznek a munkaerőpiaci átalakulás nyertesei

Egy 2025-ös felmérés szerint a technológiai újdonságok miatt a meglévő készségek 40 százaléka avulhat el vagy alakulhat át 2030-ig. Egy másik,... Teljes cikk

Egyéni kedvezmények helyett erre van szüksége a munkába visszatérő kismamáknak

Az elmúlt két évben többszörösére nőtt a szövetkezeti foglalkoztatásban dolgozó kismamák száma, ami növekvő tendenciára enged következtetni... Teljes cikk