Kik azok, akik fizetésüket euróban is kaphatják?
Az ügyvezetők, cégvezetők, igazgatók, fióktelep-vezetők és más vezető állású munkavállalók euróban is megkaphatják munkabérüket.
A forintárfolyam kiszámíthatatlansága miatt egyre több hazai munkáltatónál merül fel az igény, hogy a munkabér euróhoz legyen kötve, és esetleg euróban is fizessék ki.
A hatályos szabályozás alapján – a munkabér védelme érdekében – azonban a munkabért továbbra is forintban kell megállapítani és kifizetni. Ettől eltérni csak külföldi munkavégzés esetén vagy jogszabály eltérő rendelkezése esetén lehetséges. Vezető állású munkavállaló esetében például a Munka Törvénykönyvének 209. paragrafusa ad felhatalmazást eltérésre, amely alapján a munkabér devizában is megállapítható és kifizethető.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy az ügyvezetők, cégvezetők, igazgatók, fióktelep-vezetők és más vezető állású munkavállalók euróban is megkaphatják munkabérüket - írja az Index.
„Fontos tudni azonban, hogy a munkabérből levonandó és a munkabéren felül fizetendő adókat és járulékokat minden esetben forintban kell meghatározni, levonni, bevallani és befizetni” – mondta Gyányi Tamás adószakértő, a WTS Klient senior partnere a lapnak. Ehhez az átváltáshoz a vállalkozásnak a kifizetés hónapját megelőző hónap 15. napján érvényes MNB-árfolyamot kell használnia. Mindezeket a szabályokat nem érinti a Munka Törvénykönyvének múlt héten elfogadott módosítása sem, tehát jövőre is érvényben maradnak.
Fotó: unsplash.com
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A 2024. évi nettó keresetek települések szerinti alakulását vizsgálta meg a GKI. Az országos nettó települési átlagkereset 474 ezer forint volt... Teljes cikk
Az Eurostat 2024-es adatai alapján készült európai bérrangsor szerint az átlagfizetésekben akár ötszörös különbség is lehet az egyes országok... Teljes cikk
A jövő évi bértárgyalások alapján 2026-ban átlagosan 7–8 százalékos fizetésemelésre számíthatnak a dolgozók, ám ágazatonként óriási... Teljes cikk
- Munkabér-védelem, tb-forradalom, alkalmi munka: ezt hozta 2025. július 1. 6 hónapja
- Revolut, Wise 6 hónapja
- Teljesítménybér: a legfontosabb tudnivalók 7 hónapja
- Fizetés nélküli szabadság 7 hónapja
- Munkabér kifizetése 7 hónapja
- Változás a Munka Törvénykönyvében: mi történik, ha a munkavállaló alkalmatlanná válik a munkakörére 9 hónapja
- Jogosan vonhat le a munkáltató a márciusi béremből utólag? 9 hónapja
- Cégvezetők Csúcstalálkozója 2025. Lesz felpattanás? 9 hónapja
- A többgyerekes édesanyáknak csak a munkabére lesz mentes a személyi jövedelemadótól 11 hónapja
- Ezek alapján biztos, hogy a forint marad a hazai fizetőeszköz a következő években is 13 hónapja
- Üzleti titoknak minősül-e a munkabér? 1 éve

Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja