Kik keresnek havi 1 millió forint felett az informatikában? - itt a lista
Nem rengette meg az informatikus béreket a koronavírus-helyzet. Az IT-sok nem félnek váltani, ám fizetés és a szakmai kihívás mellé bejött szempontnak a munkaadó stabil piaci helyzete - tudtuk meg az Enloyd személyzeti tanácsadótól.
Az informatikusok általában háromévente váltanak. Ennek is megvannak a fázisai: az első évben új és beletanul a munkába, a 2. évben értéket teremt, a harmadikban pedig “vegetál” és nyitott az új lehetőségre. A koronavírus-járványban a legkevesebb gond az IT-sok home office-ba küldésével volt. Sőt, egyre inkább elvárás is részükről a részben otthonról történő munkavégzés. A fizetéseket egyelőre nem érintette a covid-válság. "A cégek leginkább a Java-szakembereket keresik. Nehéz őket megfogni, mert sok ajánlatot kapnak, és nekik a legmagasabb a bérigényük. A C++, C# fejlesztők is válogathanak a lehetőségek között, a bérük alacsonyabb mint a Java szakembereké" - jegyzi meg Bertalan Krisztina az Enloyd tanácsadója.
Hol lehet őket megtalálni?
“Közvetlen kapcsolatfelvétel, fejvadászat, ajánlások, néhány social media felületen tudjuk őket megszólítani. Ahhoz, hogy válaszra is méltassanak minket és felkeltsük az érdeklődésüket, rögtön az első kapcsolatfelvételkor a lehető legtöbb információt át kell adnunk nekik az álláslehetőségről. Fontos a vállalat neve, háttere, a pontos technológia, amivel dolgoznia kell, a projektek minősége és a bércsomag összetétele” - teszi hozzá a fejvadász.
Vezetői posztra kell a személyes találkozás
Felvesznek-e a cégek személyes találkozás nélkül embert? Fejlesztői területen - junior, mid-level és senior szinten - igen, a kiválasztást, a belépést és az onboardingot is megoldják online. Ha vezetői pozícióról van szó, vagy a kollégának feladata lesz az ügyfelekkel való kapcsolattartás, akkor a munkaadó legfeljebb egy rövid személyes kávézásra behívja ajánlatadás előtt, de az első köröket ezekben az esetekben is megoldják online.
Melyek mostanság a legkapósabb programnyelvek? “A Java, C++ és C# fejlesztőkre van a legnagyobb igény, ebben a sorrendben” - fogalmaz Bertalan Krisztina. Emellett a covid miatt előtérbe került távmunka és távoktatás az IT infrastruktúra fejlesztésében és bővítésében is megemelte a nyitott pozíciók számát.
Megnyújthatja a toborzást a sok teszt
A szakmai tudáson kívül egyre fontosabb a jelölt személyisége, érzelmi intelligenciája, együttműködési készsége. Ezek szűrésére személyiség-, intelligenciateszteket, a jövőbeli csapattal való közös feladatmegoldásokat vezettek be a vállalatok. “Bár valóban fontos, hogy ezeket is felmérjük, de a toborzást mindenképp megnehezíti, ha ezek miatt egy 4-5-6 körös kiválasztási folyamatra kell számítania a jelöltnek, ami az esetek nagy részében azt eredményezi, hogy el sem tudjuk indítani a pályázatát, mert nem vállal ilyen sok lépcsős felvételit” - jegyzi meg a személyzeti tanácsadó.
Ahol 1 millió forint felett keresnek
Az Enloyd összeállítást készített a IT-s fizetésekről. Most a közép-magyarországi (Budapest és Pest megye) adatokat közöljük. Ahogyan látható, akadnak olyan pozíciók, melyekben 1 millió forint feletti a bér. Ilyenek például a senior fejlesztők (Java, .Net, frontend/backend, mobil, devops), a senior projektmenedzserek, a scrum master, a business analyst, az SAP tanácsadó és a data scientist.
Keresetek informatikai pozíciókban Budapesten és Pest megyében: (havi bruttó bér, forintban)

Tesztelés

Infrastruktúra

Menedzsment, más pozíciók

Akiktől az adatokat kaptuk: az Enloyd szakértők és vezetők toborzására, kiválasztására szakosodott személyzeti tanácsadó cég. 2015 óta működik Magyarországon, az Antal cégcsoport tagja.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
2025 első negyedévében a legmagasabb bruttó átlagkereset Budapest II. kerületében 1,16 millió forint volt, míg a legalacsonyabb a Cigándi járásban... Teljes cikk
Nehéz pótolni a nagy tudással és tapasztalattal rendelkező szakembereket ezen a területen, így a bérköltéségek magasak, és a cégek törekszenek a... Teljes cikk
A kormány új családtámogatási intézkedései – köztük a két- és háromgyermekes anyák szja-mentessége – jelentős segítséget jelentenek a... Teljes cikk
- Ezek a legjobban fizetett szakmák Magyarországon – Van, ahol a 3 milliós fizetés is elérhető 2 hete
- 1 millió forintos fizetés a mezőgazdaságban? Itt lehetséges 2 hete
- Szinte másik világ: hol keresnek a legjobban és legrosszabbul a magyarok? 3 hete
- Mennyit lehet keresni diákmunkával? 3 hete
- Ekkora nyugdíjkiegészítést kaphat az a nagyszülő, aki az óvoda helyett vigyáz az unokájára 3 hete
- A teljes munkaidőben dolgozók keresete és annak változása néhány kiemelt csoportban 3 hete
- Felülvizsgálta a keresetstatisztikát a KSH 4 hete
- Kevés pénz, kevés esély - miért nem terjed el a részmunkaidő Magyarországon? 4 hete
- Mennyit lehet keresni a banki és biztosítási szektorban? Mutatjuk az összegeket. 1 hónapja
- Mindenki tudja, mennyit keres a másik - új korszak a munkahelyi kultúrában 1 hónapja
- Meglepően versenyképesek a gyorséttermi fizetések 1 hónapja