Magasak a munkabér közterhei
Magyarország személyi jövedelemadó rendszere európai összehasonlításban kedvező a 16 százalékos egyetlen kulccsal, de a járulékok kifejezetten magasnak számítanak, különösen amiatt, hogy nincs olyan jövedelemhatár, amely fölött már nem kell fizetni.
A cég vizsgálata szerint az EU-ban és Svájcban az átlagos nettó jövedelem a bruttó jövedelem 76 százaléka. A progresszív jövedelemadó-rendszert alkalmazó országokban 63 százalék a nettó jövedelem, úgy, hogy az szja 29, a tb-járulék pedig 8 százalék - ismertette az adatokat az igazgató.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A választások után fókuszba került a Tisza Párt adóprogramja, amely jelentős átrendeződést hozhat a közterhekben. A tervek az alacsony... Teljes cikk
A legnagyobb HR-kockázatok már a belépés előtt felmerülhetnek, sokszor észrevétlenül, egy-egy megalapozatlan döntésben, különösen akkor, amikor a... Teljes cikk
A magyar vállalkozásoknál mindennapos, hogy a tulajdonos maga látja el az ügyvezetést, akár díjazás nélkül is. Ez azonban társadalombiztosítási... Teljes cikk
- NAV: egyre többen kérik az szja személyi kedvezményt, a NAV most videóval is segít 3 hete
- Szja kedvezmények: ezeket érvényesítheti 2026-ban 1 hónapja
- Magyar Revolut: 12 kérdés, amire még nincs válasz 1 hónapja
- Fordulat a Revolutnál: magyar fióktelep és hazai bankszámla jön 1 hónapja
- Top 10 hiba az szja-bevallásnál: akár pénzt is bukhatunk 1 hónapja
- Vezetőváltás a Shopfully Magyarország élén 1 hónapja
- Már elérhetőek az szja-bevallási tervezetek! 1 hónapja
- Extra szabadsággal támogatja dolgozóit ez a magyar munkaadó 1 hónapja
- Már csak néhány napig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását 2 hónapja
- NAV: egyszerűbb lett a járulékbevallás az egyéni vállalkozóknál 2 hónapja
- Az egy teljesített órára jutó munkajövedelem euróban mért nagysága Európában - grafikon 2 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?