Mitől lesz valaki jó tanár?
Diákok készítettek listát arról, hogy mitől tartanak jónak egy pedagógust. A véleményeket a Guardian alapján az edupress közli.
Ne kiabáljon. Nem tud elérni tiszteletet a részükről az, aki kiabál vagy fenyegetőzik.
Ahogy mindenkinek, a fiataloknak is fontos, hogy ne mindig csak a hibáikkal szembesítsék őket, hanem amikor jól teljesítenek, akkor dicséretet is kapjanak, hiszen az további jó teljesítményre sarkall.
edupress
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A Mechanical Engineer, magyarul gépészmérnök mindennel foglalkozik, ami mozog, energiát alakít át vagy szerkezeti integritást igényel – a parányi... Teljes cikk
A Database Administrator (DBA), magyarul adatbázis-adminisztrátor az az informatikai szakember, aki egy szervezet digitális „széfjéért” és annak... Teljes cikk
A QA Engineer (Quality Assurance Engineer), magyarul leggyakrabban minőségbiztosítási mérnök vagy szoftvertesztelő, a szoftverfejlesztési folyamat azon... Teljes cikk
- AI mindenhol, profit sehol? Egyre idegesebbek a HR-vezetők 3 hete
- Rangos elismerés: Dr. Teszárné Dr. Nagy Marianna az Év Női Menedzsere 1 hónapja
- Százból három maradt: hamarosan eldől, kié lesz a babóti tanári állás és a Maldív-utazás 1 hónapja
- Egyre többet túlóráznak a pedagógusok, amit a statisztikák többlettanításnak neveznek 1 hónapja
- Megjelent a rendelet a pedagógusok egyszeri kiegészítő juttatásáról, ekkor kapják meg a tanárok 1 hónapja
- 11 óra képernyő, 47 másodperc fókusz – így omlik össze a munkavállalói koncentráció 2 hónapja
- Gulyás Gergely: heteken belül megkapják 150 ezer forintos juttatásukat a pedagógusok 2 hónapja
- "Gondolkodik, mielőtt beszél?" – vezetőknek való választ adott az olimpiai bajnok 2 hónapja
- Akár napi 40 perccel is gyorsabban tudunk így dolgozni 2 hónapja
- Hasít a job hugging, pedig nem tesz jót a székbe kapaszkodás 2 hónapja
- Valós üzleti döntésekkel versenyeztek a jövő HR-szakemberei a Talent Bridge-en 2 hónapja


Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?