Működésképtelenséget is okoz a bürokráciacsökkentés
A természetvédelem után a műemléki ügyek is bajba kerültek. Kormányzati szinten gyakorlatilag megszűnik a régészeti államigazgatás és a műemlékvédelem szakmai képviselete.
Mint írják gyakorlatilag megszűnt a régészeti államigazgatás, illetve a műemlékvédelem szakmai képviselete kormányzati szinten.
A Miniszterelnökséghez tartozott a régészeti szakmunkák képviselete, míg az EMMI alá tartozó múzeumokban zajlik a régészet másik része. Akiket most elküldtek, a két szakterületnek a kormányzati szakmai képviseletét végezték. Így a Miniszterelnökségnél megszűnt az iroda, ahol a műemlékvédelem szakmai képviselete is helyett kapott, ezt most nem tudni hogyan pótolják.
Az index úgy tudja: a helyettes államtitkárságon dolgozóknak rendkívüli állománygyűlést hívtak össze, ahol bejelentették, hogy kiknek szűnik meg a munkaviszonyuk. Két hónap felmondási idővel, ebből az első hónapot kell ledolgozni, a másodikat nem, erre a hónapra más fizetést is számolnak. A kirúgottak végkielégítést is kapnak.
index.hu
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A hazai munkaerőpiac látszólag megnyugodott: a dolgozói fluktuáció országos szinten csökken, a vállalatok mégis egyre nagyobb kihívásokkal néznek... Teljes cikk
Egy friss felmérés szerint a HR és az értékesítési vezetők cserélődtek leggyakrabban az utóbbi egy évben. Teljes cikk
Tavaly mintegy 19 ezer munkahely szűnt meg a német autóiparban az EY könyvvizsgáló és tanácsadó cég friss elemzése szerint: 2024 végén még... Teljes cikk
- Gyárbezárás és többezres elbocsátás - drasztikus lépésekről döntött a Nissan 1 hónapja
- 700 fős leépítés a japán Sumitomo romániai leányvállalatánál 2 hónapja
- Egyre több vezető bánja meg, hogy az AI miatt küldött el dolgozókat 2 hónapja
- Újabb cég vezeti be, hogy fizet a rosszul teljesítő dolgozóinak, ha felmondanak 2 hónapja
- Több tízezer munkavállalójától válik meg az Intel 2 hónapja
- 5000 dolgozójától válik meg az USAID 3 hónapja
- Munkavállalóinak felét elbocsátja az agrárgazdaság, ahol kirobbant a száj- és körömfájás járvány 3 hónapja
- Elmondta a Bosch vezér, hány munkahely szűnik majd meg 4 hónapja
- Száznál is több dolgozót küldenek el az egri autóipari gyárból 5 hónapja
- Nőtt a létszámleépítések száma az Egyesült Államokban 5 hónapja
- Csaknem 1300 dolgozó veszíti el munkáját a szomszédunkban 5 hónapja