kapubanner for mobile

Nem tudják követni a HR-esek a törvényváltozásokat

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

Triplázott a HR Háló program, ugyanis a harmadik éve már, hogy a Humánia HRS Group Zrt. szervezésében elindult az eseménysorozat, mely 17 megyét körbejárva a HR szakemberek tudásának és szakmai tájékozottságának bővítését tűzte ki célul - írja a tanácsadó cég közleménye.

Újdonságként jelent meg a program keretében a Workshop kerekasztal beszélgetés, ami által megtudtuk a HR-esek véleményét azokról a nehézségekről, melyekkel nap mint nap megküzdenek a munkahelyen, valamint megtudhatjuk, hogy mit hiányolnak leginkább régiójukban szakterületükön.

Az ország 17 városában több száz HR vezető hallgatta meg az előadássorozatot, mely a tavaly megváltozott Munka törvénykönyvét költségmegtakarítási szempontból mutatta be, továbbá az utánpótlás nevelés előnyeit tárta több száz HR vezető elé. A délutáni kiscsoportos Workshop kerekasztal beszélgetéseken régiónként más-más téma került fókuszba, azonban a HR terület kihívásaira, valamint a HR szakma hiányzó aktivitásaira országszerte fény derült.

A felmérésből kiderül, hogy a HR-esek 20 százaléka szerint a kiválasztás, azaz az ideális munkatárs megtalálása okozza a legnagyobb nehézséget. Ezt követi a HR vezetők 18 százaléka szerint a munkatörvénykönyv változásainak nyomon követése és betartása. A munkavállalók megfelelő motivációjának megtalálása és megvalósítása nehézségként a megkérdezett HR-esek 10 százalékánál jelentkezett legfőbb problémaként, míg 8 százalék szerint a fluktuáció kezelése a legnehezebb. A fennmaradó problémák kevésbé általánosak országosan, azonban további dilemmaként emlegették a HR-esek az utánpótlás kérdéskörét, hiszen a HR szakemberek már megtalálták az Y-generációban a megoldást, azonban vezetőik látásmódját nehéz az új, innovatív, fiatalító módszerek felé terelni.

A személyzeti terület képviselői egy kerekasztal beszélgetésen olyan módszereket vártak a szakmai előadóktól, mely a kiemelt problémák megoldásában segít. Simon Balázs, a femérést végző cég jogi és kommunikációs igazgatója és Vincze Márta, a vállalat ügyvezető partnere közösen olyan kreatív ötleteket, gondolatokat adtak át a személyzeti terület képviselőinek, amit gyakorlatban is kamatoztathatnak, sikeresen megvalósíthatnak cégüknél. Például a fluktuáció visszaszorítására olyan motivációs eszközöket javasoltak, melyek egyrészt költségkímélő beruházással járnak, másrészt nem pénzmotiváló hatással ösztönözni a munkavállalót, mindinkább a megbecsülési, az elismerési szintet fokozza vele.

A "Milyen hiányt éreznek különböző régiókban a HR szakemberek?" kérdésnél a megkérdezett HR szakemberek egyharmada hiányol HR Hálóhoz hasonló aktivitást. Minden megyében a HR konferenciákra, eseményekre éheznek a szakemberek, igényüket pedig csak akkor tudják kielégíteni, ha Budapest felé veszik az irányt.
  • 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek