Nyilvánosak a felvételi ponthatárok - idén is a Corvinusra a legnehezebb bekerülni
Nyilvánosságra hozták az idei felsőoktatási felvételi ponthatárokat szerda este, ezzel eldőlt, hogy az általános eljárásban hányan kerülnek be egyetemre, főiskolára. A Corvinus Egyetemé a legmagasabb ponthatár a nappali alapképzések ösztöndíjas helyeire. A tanár, tanító pedagógusképzés a második legnépszerűbb lett a felvettek körében.
A központi ponthatárváró rendezvényt Debrecenben tartották, de Budapesten és számos más nagyvárosban is szerveztek hasonló Pont Ott Partit. Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a debreceni helyszínen az MTI-nek azt mondta, a sikeres, megújult magyar felsőoktatás, a 310 ezres egyetemi közösség "ma este, a ponthatár-meghatározásokkal több mint 90 ezer felvett hallgatóval bővült". Hozzátette: egyre nő immár második éve a műszaki, természettudományi, mérnök, informatikai, agrár, illetve az orvos-egészségtudományi szakokra felvettek száma, miközben a tanár, tanító pedagógusképzés a második legnépszerűbb lett a felvettek körében. Hankó Balázs szerint szintén nagyon fontos, hogy minden második hallgatót vidéki egyetemekre vettek fel.
A tárcavezető ezúttal is kiemelte: az új egyetemi modell sikeres, a megújított felvételi folyamatban pedig a 100 intézményi pontban - ami a pontok egyötödét jelenti -, lehetősége volt az egyetemeknek arra, hogy a saját maguk szempontjait súlyozzák. Hozzátette: a középszintű és emeltszintű érettségi választásánál növekedett a szabadság, az autonómia, ami azt jelenti, hogy most "a felvételi során minden egyes egyetemi szakon más-más pontjai lettek a felvételizőknek, innentől az egyediség és az egymásra találás még jelentősebb az egyetem és a felvettek között".
Azt, hogy Debrecenben, a Campus Fesztiválon tartották a központi ponthatárváró rendezvényt, Hankó Balázs azzal indokolta, hogy a debreceni a legerősebb vidéki egyetem, ahol óriási campus-hangulat van, és az Európai Egyetemi Játékok, az elmúlt évtizedek legnagyobb sportrendezvénye - amelyen ötezer sportoló vett részt és a magyarok nyerték meg - is Debrecenben fejeződik be szerda este.
A központi felsőoktatási ponthatárváró rendezvényre, a debreceni Pont Ott Partira egybegyűlteket köszöntötte Vanó Renáta, az Oktatási Hivatal elnökhelyettese is.
Akinek most nem sikerült bejutnia a megjelölt felsőoktatási intézménybe, július 30. és augusztus 7. között, a pótfelvételi eljárás keretében jelentkezhet máshová.
A legmagasabb felvételi ponthatárok idén is a Corvinus Egyetemé
A legmagasabb pontszámot gazdasági területen idén is az angol nyelvű nemzetközi gazdálkodás alapképzésre kellett összegyűjteni a Corvinus Egyetemen, itt 478 pont lett a küszöbérték. A Corvinusra felvettek többsége már angol nyelvű képzést választott.
Összesen 1871 hallgatót vett fel a Budapesti Corvinus Egyetem a 2024/25-ös tanévre a központi felvételi eljárásban. Alapképzésen 1376, mesterképzésen 439, osztatlan képzésen pedig 56 diák kezdheti meg tanulmányait szeptembertől. Hozzátették: nemzetközi felvételi útján összesen 457 hallgató csatlakozhat a Corvinushoz - 364-en alap-, 93-an mesterszakon -, így az elsőéves diákok negyede már külföldről érkezik az egyetemre.
A Corvinuson a diákok a 2024/25-ös tanévben induló alapszakok már több mint háromnegyedét, a mesterszakok mintegy kilencven százalékát ugyanis angolul vagy angolul is teljesíthetik. Az idén a magyar oktatási rendszerből a nappali alapszakra felvett hallgatók mintegy 75 százaléka, a nappali mesterképzésre felvett hallgatóknak pedig szinte 100 százaléka térítésmentesen tanulhat az Egyetemet fenntartó Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány által biztosított Corvinus Ösztöndíjprogramnak köszönhetően.
Gazdaság-, társadalomtudományi és informatikai nappali alapképzéseken is a Corvinus Egyetemé a legmagasabb ponthatár a felvi.hu adatai alapján az ösztöndíjas helyeket tekintve. Az angol nyelvű nemzetközi gazdálkodás szakon legalább 478 pontot, a szintén angol nyelvű nemzetközi tanulmányok szakon 458 pontot, míg a magyar nyelvű gazdaságinformatikus szakon 440 pontot kellett gyűjteni a bekerüléshez - tudatták.
A Corvinushoz tartozó képzési területeket tekintve összesítve a top tízbe bekerült a Corvinus tavaly indított új szakja: az üzleti adattudomány (450 pont). Gazdasági területen a 8 legmagasabb ponthatárú képzésből 7 a Corvinus Egyetemé, társadalomtudományi képzésekben az 5 legmagasabb pontszámú képzésből 3-at a Corvinus oktat.
A Corvinus térítésmentes alapképzéseire 440 pont alatt nem lehetett bekerülni. A Corvinus legnépszerűbb és legnagyobb angol nyelvű alapszakjára, a gazdálkodási és menedzsment angol képzésére, több diákot vettek fel tavalyhoz képest. Erre idén is több pont kellett (460) a bejutáshoz, mint a magyar képzésre, ahova 443 pontot kellett felmutatni.
A Corvinus Egyetem közleményében kitértek arra is, hogy a tavaly indult, angol nyelvű interdiszciplináris szakok népszerűsége töretlen: az üzleti adattudomány alapképzésre 450 pontot, a filozófia, politika, gazdaság (PPE) képzésre 447 pontot kellett hozni, és még ezek mellett a magas pontszámok mellett is előbbinél mintegy 30 százalékkal, utóbbinál csaknem kétszer annyi hallgató kezdheti meg tanulmányait, mint tavaly. Mindkét szakot Magyarországon kizárólag a Corvinuson lehet elvégezni. 447 pont kellett a pénzügy és számvitelhez, míg a gazdaságinformatikus szakra és a gazdaság- és pénzügyi-matematikai elemzés osztatlan képzésre jelentkezők 440 pont birtokában válthatnak corvinusossá.
Az egyik legnagyobb presztízsű képzést, a vezetés és szervezést mindkét nyelven el lehet végezni, a magyar szakra idén másfélszer annyian kerülhetnek be. Az angol szak létszáma változatlan, ennek előnye, hogy azzal egyúttal automatikusan bekerül a hallgató a világ 12. legjobb üzleti képzésébe, a CEMS-programba, amelynek Magyarországról csak a Corvinus a tagja - derül ki az egyetem közleményéből.
BME: a felvettek többsége kiváló tanulmányi eredménnyel került be a Műegyetemre
Az új műegyetemisták elsöprő többsége legalább 90 pontot szerzett az elérhető 100 intézményi pontból - közölte az egyetem szerda este az MTI-vel. Azt írták, hogy a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME) összesen 4772 hallgató kezdi meg tanulmányait ősszel, közülük 3694-en alapszakon, 868-an mesterszakon, és 210-en osztatlan képzésben.
Az alapképzési és osztatlan szakokra felvett hallgatók átlagos pontszáma meghaladja a 400-at, több esetben pedig a 430-at is. Hozzátették: a felvételizők több mint 90 százaléka olyan kiemelkedő pluszteljesítményeket nyújtott, mint például nyelvtudás vagy versenyeredmények, amelyekkel megszerezték a maximális 100 intézményi pontot.
A rektorhelyettes emlékeztetett rá, hogy "akár százezres pluszt is jelenthet a fizetésben a BME-n szerzett diploma". Több szak végzőseinek elhelyezkedést követő jövedelmi viszonyait vizsgálva ugyanis az látható, hogy mérhetően többet kerestek a BME-sek, mint az ugyanolyan végzettséggel rendelkezők átlagosan. Kitértek arra is, hogy az Oktatási Hivatal Diplomás Pályakövetési Rendszerében szakonként is nyilvántartják a bruttó béreket, így összehasonlítható, hogy egy intézmény egykori hallgatói milyen tárgyalási pozícióban vannak az álláspiacon. Hozzátették: a műegyetemi diploma értékét a nemzetközi elismertsége is növeli. A brit rangsorkészítő, a QS legfrissebb európai listája szerint a Műegyetem a régióban a 12. legjobb és a magyarországi felsőoktatási intézmények között két mutatóban is az első helyre került, jelesül a fogadott cserediákok és a publikációk számában. Második lett a munkáltatói hírnév és a küldött cserediákok terén - derül ki a BME közleményéből.
Rekordszámú hallgatót vettek fel az Óbudai Egyetemre
Minden eddiginél több, 3785 elsőéves kezdheti meg tanulmányait szeptembertől az Óbudai Egyetem hét karának valamelyikén - közölte az intézmény rektora az MTI-vel szerda este. Kovács Levente szerint az intézmény népszerűsége annak is köszönhető, hogy több új, a piaci igényeknek, iparági fejlődési trendeknek megfelelő képzést indítottak gyorsan fejlődő, magas szintű szaktudást igénylő szakterületeken.
Szinte kivétel nélkül minden karon több hallgató kezdheti meg tanulmányait az őszi tanévtől, van, ahol harminc százalékkal emelkedett a felvettek száma - tájékoztatott a rektor, kiemelve, hogy alapképzéseiken megközelítőleg öt százalékos növekedést könyvelhetnek el, és komoly siker, hogy a mesterszakokra kiemelkedően sokan jelentkeztek: harminc százalékkal többen.
Alapképzésen a mérnökinformatikus (382-es ponthatárral), a villamosmérnöki (270-es ponthatárral), a gépészmérnöki (258-as ponthatárral) és az építészmérnöki szak (346-os ponthatárral) volt a legnépszerűbb; összességében jelentősen bővült a műszaki területek iránt érdeklődők száma, illetve jelentős előrelépést értek el a mesterképzéseken - írta Kovács Levente.
Úgy értékelt: helyes volt az egyetem vezetésének a képzési struktúrát átalakító elgondolása, például a mesterképzések számának növelése, amelyek közül az újonnan indított kiberorvosi és az adattudományi szak volt a legnépszerűbb.
A rektor hangsúlyozta: az Óbudai Egyetem számára mindig is fontos volt, hogy vidéki helyszíneken is magas színvonalú képzést nyújtson, a helyben megszerezhető diplomával segítse az adott régió tehetséges fiataljait, illetve erősítse a térség gazdasági fejlődését. A székesfehérvári campus mellett a meghirdetett salgótarjáni, kaposvári és új helyszínként a ceglédi képzésekre is sokan jelentkeztek - tette hozzá. Jelezte: az Óbudai Egyetem több szakon indít pótfelvételit, a központi eljárás július 30-án indul.
ELTE: rekordszámú a pedagógusjelölt
Töretlen az Eötvös Lóránd Tudományegyetem (ELTE) népszerűsége: az idei felvételi eljárás során az egyetem 11 960 jelentkezőt vett fel képzéseire, amelyek közül az elmúlt 15 év adatait tekintve pedagógusképzésen idén kezdi tanulmányait a legtöbb hallgató - közölte az intézmény szerda este az MTI-vel. Mint írták, alapszakra 7180, mesterszakra 3345, osztatlan szakra 1304, felsőoktatási szakképzésre 131 fő került be az ELTE-re. A felvettek közül 9241-en nappali, 2567-en levelező és 152-en esti munkarendben kezdik meg tanulmányaikat.
Az egyetem gólyáinak 84 százaléka, 10 019 fő állami ösztöndíjas finanszírozási formában tanulhat. Idén az elsőhelyes jelentkezők 70 százalékát felvette az egyetem, szemben a tavalyi 68 százalékkal. A legtöbb hallgatót a Bölcsészettudományi Kar (2214) fogadja, amelyet a Gazdaságtudományi Kar (2099), valamint a Pedagógiai és Pszichológiai Kar (1345) követ.
Az ELTE-nek - az ország elsőszámú, a pedagógusképzés teljes spektrumát lefedő felsőoktatási intézményeként - kiemelten fontos, hogy a felvettek 20 százaléka pedagógushallgatóként kezdi meg tanulmányait. Mindez számszerűen azt jelenti, hogy az ELTE az elmúlt 15 év adatait tekintve idén vette fel a legtöbb jelentkezőt (2500 fő) pedagógusképzésre.
Hozzátették: ezen belül 192 főt csecsemő- és kisgyermeknevelő, 284 főt óvodapedagógus, 203 főt tanító, 1053 főt tanár, 744 főt gyógypedagógus és logopédia szakra. Kiemelkedő jelentőségű, hogy tanári mesterszakra az elmúlt 5 év átlagának háromszorosa, 550 fő nyert felvételt, összhangban a tanárok utánpótlására irányuló kormányzati törekvéssel. A 80 leendő informatikatanár mellett a leginkább hiányszakmának minősülő természettudományos tanárszakokon is jelentősebb számú hallgató (212 fő) kezdi meg tanulmányait.
Az ELTE szombathelyi képzéseire összesen csaknem 1000-en nyertek felvételt, ezen belül közel 50 százalékos részesedéssel megőrizte vezető szerepét a pedagógusképzési terület. Kitértek arra is, hogy az ELTE minden évben igyekszik bővíteni portfólióját olyan új képzések indításával, amelyek mind a jelentkezők, mind az állam és a piaci szereplők igényeit kielégítik. Ennek fényében 2024 szeptemberében Szombathelyen elindul a csecsemő- és kisgyermeknevelő szak (30 fő) és az óvodapedagógus szak (54 fő), Budapesten pedig az adattudomány mesterszak (17 fő).
Emellett újra indul az alkalmazott közgazdaságtan alapszak (12 fő). Az ELTE 26 képzést kínált angol nyelven, amelyeken összesen 746 hallgató kezdi meg tanulmányait.
A legnépesebb szak idén a jogászoké (801), őket követik a gyógypedagógusok (636), valamint a programtervező informatikusok (608).
Szakterületén a Semmelweis Egyetemen voltak a legmagasabbak a ponthatárok
A Semmelweis Egyetem hat karán magyar nyelvű képzésben 2222 hallgató kezdheti meg tanulmányait a 2024/25-ös tanévben, közülük 2004-en az államilag támogatott, 218-an az önköltséges képzésre nyertek felvételt. Az orvos- és egészségtudományi területen továbbra is a Semmelweisen voltak a legmagasabbak a ponthatárok - közölte a felsőoktatási intézmény szerda este az MTI-vel.
Merkely Béla, az egyetem rektora szerint sikeresen vizsgázott az új típusú felvételi, amelyben nem jár automatikusan 100 pont az emelt szintű érettségiért, hanem 50 pontot személyes meghallgatáson gyűjthettek a jelöltek. "Ezen a rátermettséget, motivációt, empátiát tudtuk lemérni" - fogalmazott, hozzátéve, hogy a legjobb hallgatókat sikerült felvenni az egyetemre.
Hermann Péter egyetemi tanár, oktatási rektorhelyettes szerint az új felvételi rendszer több lehetőséget ad az egyetemeknek. "Eddig a felvett hallgatók létszámára és összetételére sem rálátásunk, sem ráhatásunk nem volt" - mondta, megjegyezve, hogy egy nyugat-európai egyetemen ez elképzelhetetlen lenne. A rektorhelyettes szerint az új pontszámítás miatt várható volt, hogy a felvételi pontszámok valamelyest csökkenni fognak.
Hermann Péter kiemelte: az Egészségtudományi Kar idén kötelező érettségi tárgyként meghatározta a biológiát, emiatt kevesebb jelentkező merte bevállalni a megmérettetést, így némileg csökkent az oda felvettek száma, a döntés ugyanakkor felkészültebb, elkötelezettebb hallgatókat jelent majd, így várhatóan kisebb lesz a lemorzsolódás - vélekedett.
Nyirády Péter, az Általános Orvostudományi Kar dékánja kiemelte: a karon rekordszámú hallgató kezdi meg a tanulmányait szeptemberben. A karra felvettek számában továbbra is emelkedő tendencia figyelhető meg, a ponthatárok ugyanakkor az újfajta felvételi eljárásrend miatt idén alacsonyabbak voltak, mint tavaly. "A szóbeli felvételi idén segített annak megítélésében, hogy kik rendelkeznek azon tulajdonságokkal, amelyek alapján az egyetem elvégzését követően kiváló, empatikus és a betegekért mindent megtevő orvossá válhatnak. A későbbiekben ezt a személyes meghallgatást tovább szeretnénk bővíteni" - emelte ki.
Az Egészségtudományi Kar oktatási dékánhelyettese, Vingender István elmondta, továbbra is ugyanazok számítanak a legnépszerűbb szakoknak és ugyanazokra a képzésekre volt a legmagasabb a felvételi ponthatár: a gyógytornász és a dietetikus képzésre.
Az Egészségügyi Közszolgálati Kar idén először hirdette meg az országos szinten egyedülálló egészségügyi adattudomány mesterképzést, amely az adatok gyógyításban való felhasználása iránt elkötelezett orvosok és egészségügyi végzettséggel rendelkező szakemberek, továbbá informatikai és adatelemzési háttérrel rendelkező jelentkezők, valamint az egészségügyi rendszer működését jól ismerő szervezők szaktudását hozza össze. Ide 40-en nyertek felvételt.
A Fogorvostudományi Karon az elmúlt öt évben folyamatosan emelkedett a felvett hallgatók száma, és idén nyertek a legtöbben felvételt a karra - emelte ki Németh Zsolt dékánhelyettes.
"A Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Karára bejutni hazai viszonylatban továbbra is a legnehezebb a gyógyszerészképzések közül, hiszen itt a legmagasabb a ponthatár, ugyanakkor összességében mi vesszük fel a legtöbb hallgatót a hazai képzőhelyek közül" - ismertette Antal István dékán, a Gyógyszerészeti Intézet igazgatója.
Matos László, a Pető András Kar oktatási dékánhelyettese a közlemény szerint úgy fogalmazott: a konduktor képzésnél fel tudták tölteni a maximális kapacitást. Idén a kar neurorehabilitáció névvel új mesterszakot is indít, ide 31 hallgató nyert felvételt, az egy ösztöndíjas, valamint a fennmaradó önköltséges helyeket pedig pótfelvételi eljárással töltik fel - írták.
Csaknem hatezer elsőéves kezdheti meg tanulmányait szeptemberben a Budapesti Gazdasági Egyetemen
A Budapesti Gazdasági Egyetemen (BGE), Magyarország legnagyobb gazdaságtudományi képzőhelyén szeptemberben 5948 elsőéves kezdheti meg tanulmányait - közölte az intézmény az MTI-vel szerda este. Azt írták, a BGE továbbra is piacvezető a gazdálkodási és menedzsment, a kereskedelem és marketing, a nemzetközi gazdálkodás, a pénzügy és számvitel, a turizmus-vendéglátás és az emberi erőforrások gazdasági alapszakon, ezekre összesen 3850 hallgató nyert felvételt.
Kitértek arra is, hogy a gazdaságtudományi alapszakok mellett jelentősen emelkedett a felvettek létszáma az egyetem szintén üzleti fókuszú kommunikáció- és médiatudomány, valamint nemzetközi tanulmányok alapszakjain is, amelyekre 380 elsőéves nyert most felvételt. Továbbra is népszerűek a BGE mesterképzései, ezeken szeptembertől már összesen 650 hallgató kezdi meg tanulmányait, az angol nyelvű képzéseken pedig több mint ezer hallgató tanul ősztől - hatszáz magyarországi és várhatóan több mint négyszáz nemzetközi - tették hozzá. Jelezték: a pótfelvételi eljárás keretében július 30. és augusztus 7. között a meghirdetett szakok többségére még lehet jelentkezni, információk a kezddabgevel.uni-bge.hu oldalon olvashatók.
Csaknem hétezer hallgatót vettek fel a Szegedi Tudományegyetemre
Csaknem hétezer hallgatót vettek fel az idei központi felvételi eljárásban a Szegedi Tudományegyetemre (SZTE) - közölte az intézmény oktatási igazgatója szerdán az MTI-vel. Szakál Péter a szegedi Pont Ott Partin elmondta, az SZTE-re 8395-en jelentkeztek első helyen és 6848 új hallgatót vettek fel.
Alapképzésen 4479-en, mesterképzésen 1183-an, osztatlan képzésen 947-en, felsőoktatási szakképzésen pedig 239-en kezdik meg tanulmányaikat. Közülük állami ösztöndíjas képzésen 5742, önköltséges finanszírozási formában 1106 új hallgató tanul majd. Szegeden 6599, Hódmezővásárhelyen 202, Békéscsabán 47 hallgató kezdi meg tanulmányait - tudatta a szakember.
A soron következő pótfelvételi, a szakirányú képzések és a külföldi hallgatók folyamatban lévő felvételi eljárásának lezárását követően várhatóan több mint 9 ezer új diák kezdheti meg tanulmányait szeptemberében az SZTE-n - közölte Szakál Péter.
Az igazgató kifejtette, a felvételi pontrendszer átalakulása miatt az idei pontszámok nem hasonlíthatók össze a korábbi évekével, de az intézményi pontok miatt két egyetemen által meghirdetett ugyanazon szak ponthatára sem vethető össze teljesen. A jövőre jelentkezők számára azt tanácsolta a szakember, hogy használják az SZTE pontkalkulátorát - erre idén mintegy 8 ezren regisztráltak -, amellyel a legpontosabb képet kaphatják arról, tanulmányi eredményükkel mely szakra jelentkezhetnek majd sikerrel.
Az SZTE-n a középiskolás diákok egyetemi beilleszkedését és későbbi szakmai fejlődését szolgálják a START és START+ ösztöndíj-programok, ezekre szeptember elejéig jelentkezhetnek a hallgatók. Emellett a pedagógusképzésekre felvettek száma hirdette meg az SZTE és a Gál Ferenc Egyetem az Zirzen Janka-programot, amely teljes tanulmányuk alatt segítséget nyújt számukra - tudatta az igazgató.
Az SZTE pótfelvételit hirdet azok számára, akik nem jelentkeztek az idei általános felsőoktatási felvételi eljárás során, vagy jelentkeztek, de nem nyertek felvételt egyetlen felsőoktatási intézménybe sem. Az ezzel kapcsolatos, részletes információk az SZTE Pótfelvételi oldalon lesznek elérhetők - mondta a szakember.
MTI
kép forrása: MTI/Lakatos Péter
Felvételi nélkül is be lehet majd jutni technikumból egyetemre?
- 2024.10.212024.10.21– 12.12 Díjmentes Vezetői Egynapos programok Díjmentes Vezetői Egynapos programsorozatunkat a nagy érdeklődésre való tekintettel folytatjuk. Képzéseinken szemléletet, azonnal alkalmazható tudást adunk, módszereket és gyakorlatok próbálhatnak ki a résztvevők, mindezt teljesen díjmentesen. A nyílt programokat olyan vezetőknek, munkavállalóknak ajánljuk, akik szeretnék bővíteni tudásukat és látásmódjukat. A képzések különlegessége, hogy bármelyik téma vállalati képzés formájában is megvalósítható, melyre támogatás igényelhető a GINOP PLUSZ-3.2.1-21 pályázati alapból. Pályázati forródrót: +36 20 338 3808 Részletek Jegyek
- 2024.11.13Mérlegen a hibrid munkavégzés - Trendek és vállalati jó gyakorlatok a távmunka új korszakában Az esemény célja, hogy összehozza a különböző iparágak vezetőit, legjobb vállalati gyakorlatait, hogy megosszák gondolataikat és megvitassák a rugalmas foglalkoztatás jövőjét és annak vállalati kultúrákra gyakorolt hatásait, úgy mint a távmunka transzformációja, új innovációk és a mesterséges intelligencia hatásai, munkavállalói preferenciák, jogi megoldások, hatékonysági kérdések távolról, valamint vezetői kihívások és vállalati stratégiák a hibrid munka világában. Részletek Jegyek
- 2024.11.21Pannon HR Konferencia Debrecen Lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg. Részletek Jegyek
Magyarországon az állami oktatás helyzete miatt (alulfinanszírozottság, pedagógushiány, elavult tantervek stb.) a magánintézmények iránti kereslet... Teljes cikk
A mérnöki és technológiai iparágban helyezkedne el legszívesebben az egyetemi hallgatók többsége a diploma megszerzése után, derült ki az 56.... Teljes cikk
- Átlag feletti a munkaerőhiány ezekben az iparágakban 2 hete
- Közös képzést indít a Semmelweis Egyetem és a németországi Westpfalz-Klinikum 2 hete
- Ember - AI - Ember: hogyan használjuk jól a technológiát? 2 hete
- Közös képzést indít a Semmelweis Egyetem és a németországi Westpfalz-Klinikum 2 hete
- A helyi felsőoktatás és szakképzés vezetőivel egyeztetett a BYD 2 hete
- HR képzések 2025 2 hete
- A legjobb nemzetközi üzleti képzések között a magyar egyetem programja 2 hete
- Budapest bekerült a legjobb európai diákvárosok közé 3 hete
- Orbán Balázs: Nem arra használjuk a tehetségünket, hogy még több globalista gondolkodású embert adjunk a világnak 3 hete
- Egy valóban családbarát cég: interjú a 2023-as beneFit Prize nyertes UBM csoporttal 3 hete
- Változásmenedzsment: az AI hatása a munkavállalói elégedettségre és elkötelezettségre 3 hete