kapubanner for mobile

Privát üzeneteit is figyelheti a munkáltató

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

Az európai vállalatoknak jogukban áll megfigyelni dolgozóik privát beszélgetéseit is munkaidő alatt, ez a következménye Emberi Jogok Európai Bírósága döntésének, írja az mno.hu.

Az adatvédelmi aggályok egy román fiatalember ügye kapcsán kerültek az európai bíróság elé, aki munkaidőben chatelt a barátnőjével. A férfi munkájához is hozzátartozott a funkció használata, de amikor a cég felszólította, hogy magánügyeit ne munkaidőben, azon keresztül beszélje meg, a férfi tagadott. A cég pedig letette elé a leiratokat, majd elbocsátották.

Mihai Barbulescu megtámadta a döntést, hogy jogtalanul nyúltak a levelezésébe, azonban sem a román, sem az európai bíróság nem fogadta el az érvelését. Úgy döntöttek, a munkáltatónak joga van figyelni mivel foglalkozik a dolgozó munkaidőben, valamint a szövegek felhasználásához is, hiszen épp az bizonyítja, hogy nem a munkáját végezte.

mno.hu
  • 2026.09.11BCM - Üzletmenet-folytonosság menedzsment képzés Az intenzív, workshop jellegű program célja, hogy a résztvevők képessé váljanak egy ISO 22301:2019 alapú üzletmenet-folytonossági irányítási rendszer (BCMS) tervezésére, bevezetésére és fenntartására.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek